Кілька порад від лікарів Закарпатської Ендоклініки щодо харчування під час пандемії COVID-19

Опубліковано:

Весь світ з тривогою продовжує спостерігати за зростанням кількості хворих на коронавірусне захворювання COVID-19.І хоча немає підстав для очікування швидких результатів досліджень впливу харчування на ризик захворіти на SARS-CoV-2 та на особливості його перебігу, вже наявні дані про взаємодію харчування, мікробіоти та імунної системи.

З метою зменшення ризику захворювання на гострі респіраторні інфекції та для зниження ймовірності їх важких форм доцільно рекомендувати уразливим групам населення дотримання наступних правил:

1) Споживання збалансованого набору харчових продуктів з максимальною присутністю натуральної рослинної їжі (овочі, фрукти, ягоди, цільні злаки, бобові, горіхи, насіння) та помірною кількістю тваринної їжі (яйця, м’ясо птиці, риба, молочні та кисломолочні продукти).

2) Для людей похилого віку слід пропонувати споживання дієтичних добавок з вмістом щонайменше 20 мкг (800 МО) вітаміну D3, зважаючи на те, що його нестача, а тим більше дефіцит асоційовані з послабленням імунної відповіді.

3) Слід забезпечити щоденне споживання людьми похилого віку овочів, фруктів та ягід з високим вмістом вітаміну С (броколі, болгарського перцю, цвітної капусти, полуниці, смородини, цитрусових фруктів).

4) Значний відсоток людей похилого віку може мати недостатнє надходження цинку з їжею, слід заохочувати літніх людей регулярно вживати в їжу яйця, горіхи, насіння, цільні злаки та м’ясо. Дієтичні добавки доцільно рекомендувати суб’єктам з підтвердженим дефіцитом цинку.

5) Регулярне споживання молочних, кисломолочних та рослинних продуктів із вмістом пробіотичних бактерій слід рекомендувати всім групам населення для отримання імуномодулюючих ефектів.

6) Дієтичні добавки з вітамінами D, С, цинком та пробіотиками можуть використовуватись в якості ад’ювантної терапії для пацієнтів з респіраторними вірусними інфекціями.

7) При призначенні дієтичних добавок не рекомендується перевищення добової дози вітаміну D понад 50 мкг (2000 МО) та перевищення добової кількості цинку понад 25 мг.

8) Не існує переконливих обґрунтувань для встановлення верхнього добового безпечного рівня вітаміну С. Вважається, що споживання до 1 г/день не спричинює появи побічних ефектів.

9) Призначення додаткових джерел окремих нутрієнтів має бути індивідуально оціненим з урахуванням потенційної ефективності та безпечності.

Єдина приватна ендокринологічна клініка в Закарпатті!

Для замовлення і за будь-яких питань
Пишіть в особисті повідомлення.
Або телефонуйте: 067 375 60 50
Повідомленням на Viber за номером: 099 268 70 28

Про Захід