Як харчуватись при цукровому діабеті 2 типу?

Опубліковано:

Яке харчування є оптимальним для пацієнтів, що хворіють на цукровий діабет 2 типу? З чого повинен складатись раціон? Які продукти необхідно вживати, а від яких, навпаки – відмовитись? Як слідкувати за своїм здоров’ям хворим на діабет – поділились фахівці медичного центру “Закарпатська Ендоклініка”.

Чому важливо дотримуватись рекомендацій?

Формування правильного та корисного раціону — можливість застерегтися від небезпечних ускладнень, до яких може привести діабет. Тому підбір правильної дієти при цукровому діабеті 2 типу — важливий етап у житті разом з діабетом. Про це зокрема навчають у школі діабету, про роботу якої повідомляли раніше.

Як потрібно харчуватися пацієнтам з цукровим діабетом 2 типу?

  • невеликими порціями 5-6 разів на день, що дозволяє перемогти почуття голоду, стабілізувати рівень цукру (зменшується ризик появи гіпоглікемії);
  • в цей же час, хворий може харчуватися і тричі в день, отримуючи такі ж позитивні результати, але тут все залежить від індивідуальних особливостей організму хворого на діабет;

Американська діабетична асоціація про дієту для хворих на діабет

Американська діабетична асоціація (АДА) схвалила дієту для хворих на діабет і предіабет. В основу  цієї дієти ліг середземноморський тип харчування.

Рекомендовані порції та склад раціону

Порція повинна складатися наполовину з овочів, другу половину ділять білкові і вуглеводні продукти. Білкові продукти включають рибу, яйця, сир і нежирне м’ясо. У вуглеводну частину страви входять цільні зерна, бобові, і фрукти.

Чого варто уникати?

Варто обмежувати жири і робити акцент на рослинній олії: оливковій, соняшниковій, арахісовій. Можна вживати оливки, авокадо, насіння. Бажано максимально обмежити такі продукти, як вершки, маргарин, вершкове масло, сало, вершкові приправи для салатів.

За більш детальною інформацією звертайтеся в “Закарпатська Ендоклініка”, що розташована за адресою: м.Ужгород, вул. Л. Толстого 27А або телефонуйте: 0992687028, 0673756050.

Про Захід