Як біоритми впливають на працездатність?

Опубліковано:

Біоритми впливають на працездатність людини, її здатність до навчання і сприймання інформації, на її пам’ять, творчі здібності, концентрацію уваги, м’язову силу, швидкість реакції, настрій тощо.

Понад 300 фізіологічних процесів в організмі людини підпорядковуються добовому ритму. Тому тим, хто прагне максимально використати свій потенціал, треба враховувати добові біоритми у своєму розпорядку дня.

5 год –підвищується температура тіла, артеріальний тиск, дихання стає глибшим, а слух гострішим.У цей час людина може прокинутися від найменшого шуму чи запаху.

7 год – найкращий час для сніданку, оскільки максимальна активність системи травлення забезпечує швидке засвоєння поживних речовин.

9 год – варто розпочинати із планування та вирішення нескладних завдань, поступово нарощуючи темп.

10 год – сплекс активності, максимально зростає працездатність. Це час найсприятливіший для розумової та фізичної праці, навчання.

12 год – працездатність дещо знижується.

13 год – підвищується активність шлунково-кишкового тракту. Отже, настав час для обіду.

14год -16 год – працездатність помірна. Це час на виконання монотонної роботи, ефективного опрацювання і запамятовування інформації.

16 год -19 год – поліпшується кровообіг. Цей час найсприятливіший для занять фізичними вправами, також спостерігається другий сплеск інтелектуальної активності.

18 год-19 год – ідеальний час для вечері, після 20 год організм відходить у режим відновлення, і їжа засвоюєьбся гірше.
21 год – починає знижуватися температура тіла. В цей час найкраще лягти спати, після 24 год засинати важче.

Про Захід