Фонд Андрія Півня: 2 роки діяльності, більше 20-ти втілених в життя проєктів

Опубліковано:

Фонд Андрія Півня лише близько двох років тому розпочав свою діяльність в Ужгороді. Втім, за цей час заявив про себе понад двадцятьма цікавими проєктами різних напрямків. З якими надбаннями завершують рік та чого чекати від Фонду у наступному, діляться засновник та керівниця Фонду – подружжя Андрій та Віра Півень.

Андрій Півень – засновник Фонду, підприємець, громадський діяч:

Цей рік був дуже насиченим та плідним. Попри нестабільну ситуацію через пандемію, карантини, нам таки вдалося втілити в життя все заплановане. Вважаю, що це завдяки добрій командній роботі. А команда у нас справді чудова: тут кожен викладається на максимум, тож і результат не змушує чекати. 

«Передача унікальної бібліотеки Ф.Потушняка до головної книгозбірні Закарпаття»

Радію, що за сприяння Фонду Андрія Півня Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф.Потушняка поповнилася колекцією цінних та рідкісних видань, котрі усе своє життя збирав й зберігав видатний український письменник та етнограф Федір Потушняк. У його особистій колекції книг – близько півтисячі екземплярів різних напрямків, періодів, виданих у різних країнах та багатьма мовами. Унікальні книги, справжній літературний скарб. Тож ми вирішили, колекція має бути у головній бібліотеці краю для збереження літературної спадщини письменника, роботи науковців, літературознавців і для ознайомлення закарпатцями.

«Давай вже, їдь до Ужгорода»

Ідея створення відео візитівки Ужгорода з’явилася ще торік, але пандемія дещо відклала наші плани. Врешті нам таки вдалося створити оригінальне запрошення до Ужгорода для туристів, де 3-оє героїв ролика, одним з яких став відомий закарпатський музикант Іштван Халус, уособлюють минуле, теперішнє та майбутнє міста. Робота знайомить з історією, показує цікаві ужгородські локації. Відео було створене з метою промоції Ужгорода, розвиткутуризму. Хороший ролик, подивіться, хто ще не бачив. Просто наберіть в Інтернеті «Давай вже, їдь до Ужгорода».  Друзям, знайомим з інших міст скиньте, хай і вони більше дізнаються про Ужгород. До речі, ролик доступний українською та англійською мовами, адже орієнтований запросити до нашого міста й іноземного туриста.

Міні скульптурка «Дикий Захід Баффало Білла» 

Особливий проєкт. Досить непросто він нам дався, було багато перешкод та бюрократичних перепитій. Втім, ми переконані, що традиція міні скульптур має жити. Тож ініціювали створення культурно-туристичної ужгородської «родзинки». Поза сумнівом, унікальної. Бо наша скульптурка – це ціла композиція, що об’єднує кількох героїв. Щобільше, вона ще й сама про себе розповідає. Скульптурка присвячена маловідомому факту з історії Ужгорода: відвідинам нашого міста у 1906 році популярногоколективу з Америки під керівництвом найуспішнішого шоу мена того часу Баффало Білла. Тішусь, що довкола цього проєкту об’єдналися талановиті місцеві митці. Зокрема, скульпторкою Еммою Чорба була спроєктована та виготовлена в бронзі міні скульптура. Богдан Корж, теж знанийскульптор, дуже багато допоміг нам у роботі над цимпроєктом. 

«Благодійний аукціон у межах Всеукраїнської акції «Серце до серця»»

Цей рік став багатим на класні знайомства та колаборації.  Наприклад,  уже 16-та акція Благодійного фонду «Серце до серця». Цьогоріч вона відбулася під гаслом «Здорові немовлята». Ми познайомилися з чарівними організаторками цієї всеукраїнської ініціативи, координаторками по Закарпаттю, Марією Рущак та Іриною Міллер та радо їх підтримали. В результаті ми провели у партнерстві з «Серце до серця Закарпаття» та гостинним двором «Чарда» благодійний аукціон на підтримку акції.  У нас з дружиною 3 дітей. І наймолодший син дався нам дуже непросто. Тож, знаємо з власного досвіду, як важливо для лікарів мати відповідне обладнання, задля порятунку дітей.Тому вирішили підтримати цю добру ініціативу. Тоді на аукціоні вдалося зібрати понад 260 тис. гривеньна обладнання для дитячих лікарень. Це чудово.

«Нагородження військовослужбовців до 30-ої річниці Збройних Сил України»

Один з останніх проєктів і дуже близький для менеособисто – нагородження військовослужбовців з нагоди Дня Збройних Сил України. Я сам підполковник запасу, віддав військовій прикордонній службі багато років життя. Знаю добре цю «кухню», розумію її труднощі. Особливо зараз, на 8-му році війни. Тож  ми хотіли подякувати військовим-прикордонникам за сумлінне виконання обов’язку, відмітити їх мужність та героїзм, та наголосити наважливості їх служби для нашої країни. У взаємодії з Всеукраїнською спілкою учасників бойових дій «Побратими України» організували урочисту церемонію нагородження 60-ти військовослужбовців Чопського прикордонного загону пам’ятними відзнаками Фонду Андрія Півня та бойовими медалями «Захиснику України». А напередодні заходу також доєдналися до облаштування каплиці на території загону, аби прикордонники мали місце молитви, сили, відновлення.

Віра Півень – керівниця Фонду Андрія Півня.

Чоловік розповів про ті проєкти, які дійсно лишили гарні враження і спогади. Але це далеко не все. Ми з командою Фонду постійно у вирі подій. Завершуємо одну ініціативу – починаємо іншу. І так без кінця. Це чудово. Є багато ідей і є прекрасна команда, з якою можна йти вперед, адже ми на одній хвилі.

«Ужгородці, якими ми пишаємось»

О, це було дуже зворушливо. Проєкт, покликаний відзначити талановитих, унікальних мешканців нашого міста у різних сферах. А для цього ми запропонували самим ужгородцям допомогти нам  віднайти таких людей. Вони живуть серед нас, навчають, лікують, рятують чи допомагають. Тим самим роблять місто кращим. Ми хотіли подякувати їм за це. І я вважаю, все вдалося. У фіналі проєктувідбулася урочиста церемонія нагородження переможців і номінантів у кожній з 10 категорій. Згадую це свято з особливою теплотою. Стільки талановитих, цікавих, різносторонніх людей зібралося в одному залі. Атмосфера була фантастичною, дуже душевною. Зараз, до речі, продовжуємо розповідати про вже переможців проєкту. Більш детально і глибоко з ними можна познайомитися на нашому сайті у серії інтерв’ю. Заходьте на  piven.foundation, читайте. Там багато цікавого.

«Ужгород – місто талантів»

Один з моїх улюблених проєктів. Він довгостроковий, досі активний. Проєкт прообдарованих, талановитих дітей і молодь. Серед них стільки імен, котрі заслуговують визнання, а ми їх не знаємо. З допомогою проєкту хочемо розповісти про цих дітей, підтримати їх, зарядити та нові звершення. А ще, показати нашій молоді і дітям, що робота над собою та творчі зусилля цінуютьсясуспільством. В проєкті уже взяли участь 11 дітей. З різних сфер: спорту, мистецтва, сцени, танців. Ми дякуємо їм за досягнення з міських білбордів тавлаштовуємо цікаві сюрпризи: майстер-класи, фотосесії, знайомства з успішними земляками. «Ужгород – місто талантів» – це завжди класні враження, заряд позитиву від дітей. Адже вони такі справжні та щирі у своїх емоціях.

«Вишиванка до Дня незалежності України»

Цей проєкт відклався в пам’яті яскравими кольорами. Як і сама автентична закарпатська вишиванка, яку ми розіграли серед наших підписників у соцмережах до 30-ої річниці незалежності України. Переможниця, ужгородка Наталя, стала щасливою власницею ексклюзивної вишитої сорочки, роботи майстрині Тетяни Заводяк. Вишиванку Тетяна створювала спеціально під проєкт. Орнамент сорочки, кольорову палітру ми обирали разом із читачами сторінки фонду у Фейсбук. Показували процес створення сорочки. А перед тим відвідали Ужгородський Скансен. Директор, Василь Коцан, ближче познайомив нас із світом закарпатської вишивки. Це дуже цікаво. Тож ми хотіли, щоб про цей фантастичний світ дізналося якнайбільше людей. Адже це наша культурна спадщина. Маємо її берегти та примножувати.

Короткий бліц до подружжя Півнів, Андрія та Віри, засновника та керівниці Фонду Андрія Півня.

У  вас багато спільних проєктів та ідей. Не складно разом? Чи є місце суперечкам?

А.П. Та які суперечки, коли стільки справ. Наша спільна робота вимагає розподілу обов’язків, а не суперечок.

В.П. Так, це важливо. Але ми, як я вже казала, на одній хвилі. Кожен викладається на повну. Коли комусь з команди потрібна допомога, інші завждипідстрахують.

А.П. Я вважаю, що нам дуже пощастило з командою. З ними – без остраху в будь-який бій.

Що складніше – підприємницька чи громадська діяльність?

А.П. Не можна порівнювати, в кожного напрямку своя умовна «шкала складнощів». 

В.П. Хоча мені здається, що в бізнесі – простіше. Є робота, є результат, який залежить від сталих факторів. В громадській роботі велике значення має процес, комунікація з громадою. 

А.П. Так, Віра права. Громадська діяльність – це робота з людьми. І хоча ми орієнтуємося саме на проєктну діяльність, людський фактор все одно на першому місці.

Фонд Андрія Півня працює на території Ужгорода?

В.П. Точніше буде сказати, що ми працюємо по всьому Закарпаттю. Але більшість проєктівзосереджені в місті. Певно тому, що ми тут живемо. Відчуваємо це місто, спілкуємося з людьми, розуміємо проблеми та перспективи.

А.П. Тим більше, що багато закарпатських подій та заходів проводяться саме в Ужгороді, обласному центрі. Але все залежить від проєкту. Тоді й зрозуміле масштабування, і аудиторія. Ми не нав’язуємо нікому наші ідеї, а йдемо шляхом відповіді на запити громади. Були навіть ситуації, коли ми відкладали проєкт, розуміючи, що наразі він не на часі для людей. Але потім до нього поверталися, і результат реалізації перевищував навіть найсміливіші очікування.

В.П. Саме так було з проєктом «Ужгородці, якими ми пишаємося». Ми відклали реалізацію майже на рік, змінили концепцію. І все вийшло набагато краще, ніж сама навіть ідея на початку.

Який проєкт Фонду вам найбільше до душі?

А.П. Складно виокремити якійсь один. З кожним пов’язана своя історія, яку ми переживаємо до дрібниць. Як от, наприклад, з нагородами для проєкту, про який згадувала Віра.

В.П. Так, там була довга історія пошуку і створення: від історичної довідки по платанах до унікальної реалізації. А картина з платанами у вигляді серця, створена Петром Свалявчиком, заряджає своєю енергією нас в офісі і до сьогодні. 

А.П. Люди, які нам зустрічаються дорогою в процесі роботи, надихають працювати й надалі. Ми стикаємося із купою складнощів, чого вартує лише згадати того ж Баффало Білла, якому ми довго здобували «прописку» на набережну. Але бігаючи ранком або прогулюючись ввечері, я бачу перехожих, які фотографуються, роздивляються, слухають його історію. І це спонукає рухатись далі.

В.П. Тому ми продовжуємо планувати і робити. Чекайте на нові цікавинки від Фонду Андрія Півня, зроблені з душею. Беріть участь в наших проєктах. 

А.П. Спільні зусилля. Поєднавши їх, ми можемо творити дивовижні речі для рідного міста. Перевірено Фондом Андрія Півня на 100%.

Про Захід