Денис Ман: Закарпатська облрада звернеться до Верховної ради та Кабміну стосовно невизначеності в роботі районних рад

Опубліковано:

Закарпатська обласна рада звернеться до Верховної ради України та Кабінету міністрів України стосовно невизначеності в роботі районних рад. Про це повідомив заступник голови ради Денис Ман у Facebook.  

«Після місцевих виборів минулого року вважалося, що райради укрупнених районів обираються винятково для того, щоб передати територіальним громадам майно, а по завершенні цього процесу повинні бути розпущені, – написав він. – Практика, як це часто буває, розійшлася з теорією. З’явилося дуже багато нюансів, які були не враховані центральною владою під час реалізації реформи Децентралізації».

Зокрема, він зазначив, що багато об’єктів соціальної, медичної, культурної сфер громади відмовляються приймати на баланс, бо просто не зможуть покрити їхні витрати. Не може їх фінансувати і районна рада, бо не має для цього бюджету. Незрозуміло, хто повинен вирішувати питання, які стосуються всього району, а не окремих громад, як от транспортні перевезення в межах Ужгородщини.

«Ці питання однакові для всіх районних рад області і всієї країни. Ми неодноразово спільно з депутатами районних рад вивчали їхню проблему. Для мене зрозуміло, що залишати це питання в підвішеному стані неможливо, бо це тільки поглибить проблему, – зазначив Денис Ман. – За прикладом депутатів Ужгородщини подібні звернення зробили районні ради по всій Україні, а отже рішення проблеми слід шукати не на місцях: ми в Закарпатській обласній раді також звернемося до Парламенту та Кабміну, щоб привернути увагу влади до ситуації, яка виникла. Крім того, вже звернулися до народних депутатів від Європейська Солідарність із проханням ініціювати зміни до закону про місцеве самоврядування, щоб районні ради змогли працювати».

Заступник голови облради наголосив, що депутати не просять грошей заради грошей, а хочуть внести зміст в існування районних рад.  Бо якщо влада вирішила залишити ці органи місцевого самоврядування після реформи, вона повинна чітко пояснити їхні повноваження та роль.

Пресслужба Закарпатської ТО «Європейська Солідарність»

Про Захід