Давні традиції Прикарпаття – в переліку нематеріальної культурної спадщини України

Опубліковано:

Про це повідомила Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА. Йдеться про культуру традиційної гуцульської сирної пластики.

Столицею сирних коників вважають село Брустури на Косівщині, де жодне дійство не відбувається без виготовлення цих незвичайних виробів з сиру. Побутує ця традиція також в косівських селах Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка та в Криворівні, Чорному Потоку, Краснику на Верховинщині.

Традицію виконання ритуального чоловічого танцю «Сербен» у селі Чортовець Городенківської міської ради.
Це – обрядовий танець, який виконують лише чоловіки на Великдень біля церкви. А на Провідну неділю, взявшись за руки, танцем обходять ціле село. Розповсюджена традиція також у місцях компактного проживання уродженців села Чортовець за кордоном – в передмісті Праги (Чехія), Парижа (Франція), в Португалії та Польщі.

Нематеріальна культурна спадщина є однією з найважливіших складових національної ідентичності українського народу. Вона живе в піснях, умілих руках та душах наших талановитих людей. Йдеться передусім про давні традиції, які передаються з діда-прадіда і притаманні певній території.

“Прикарпаття – надзвичайно багате на нематеріальну культурну спадщину, яку маємо шанувати, берегти та популяризувати.
Адже наша культура – це те, що вирізняє нас з-поміж інших”, – повідомила керівниця області.

Світлини – з космацької фольклорної світлиці носіїв нематеріальної культурної спадщини гуцульського етнорегіону в ОНМЦ.

Івано-Франківська ОВА

Про Захід