Чопська міськрада судитиметься з Нацкомісію через тарифи на водопостачання

Опубліковано:

 Чопська міська рада звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики на комунальних послуг.

Орган місцевого самоврядування вимагає визнати протиправною та скасувати постанову Комісії №929 від 25.12.2014 р. “Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення Державному територіально-галузевому об'єднанню “Львівська залізниця” в частині встановлення тарифу на центральне водопостачання – 6,94 грн. за 1 куб. метр (без врахування ПДВ).

Як відомо, водопостачання в Чопі забезпечує відокремлений підрозділ “Львівської залізниці” “Ужгородська дистанція водопостачання”. 13 січня залізничники звернулися в міську раду з листом, в якому повідомили про рішення НКРЕКП про встановлення тарифів на водопостачання в усіх відокремлених підрозділах залізниці західних областей України на рівні 6,94 грн. за 1 куб. метр (без врахування ПДВ). З урахуванням ПДВ – 8,33 грн. за 1 куб. метр.

Саме такий узагальнений підхід до формування тарифу і змусив Чопську міську раду звернутися до суду. “У нас виникає обґрунтований сумнів щодо законності прийняття тарифу, оскільки ми вважаємо протиправним включення в структуру тарифу витрат всіх його відокремлених підрозділів, оскільки системи водопостачання цих відокремлених підрозділів не пов'язані єдиним технологічним процесом виробництва та транспортування питної води”, – йдеться у заяві.

Цікаво, що ні про наміри змінювати тариф, ні про його узгодження, Чопську міську раду та громаду міста “Львівською залізницею” повідомлено не було.

Суд призначено на 10 березня 2015 року. Про його результати ми повідомимо згодом.


Про Захід