Завдяки прокуратурі банк не буде стягувати кредитний борг з інваліда

Опубліковано:

 

Днями своїм рішенням Хустський районний суд задоволив у повному обсязі позовні вимоги прокурора та визнав кредитний договір між банком та психічно-хворим закарпатцем недійсним.
Як повідомив Хустський міжрайонний прокурор Сергій Зовдун: “Нами до Хустського районного суду було пред'явлено позовну заяву в інтересах закарпатця, старшої людини, інваліда 2 групи, який є опікуном свого недієздатного сина до Хустської філії одного з банків про визнання кредитного договору недійсним”.

Встановлено, що у 2009 році його сина було визнано інвалідом 2 групи через його психічне захворювання та призначено відповідну пенсію. У подальшому, вже і рішенням Хустського районного суду чоловіка визнано недієздатним та встановлено над ним опіку і призначено опікуном його батька.

Проте, у 2010 році, в період між госпіталізаціями в психлікарні, чоловіку вдалося укласти кредитний договір в одному з банків.
Враховуючи таку ситуацію, та оскільки опікун недієздатного є також інвалідом ІІ групи (ампутовано праву ногу) і не може вільно пересуватися, Хустська міжрайонна прокуратура звернулася із позовом в інтересах інваліда-батька про визнання недійсним кредитного договору укладеного між його сином та Хустською філією Банку.

В суді прокурором, доведено і підтверджено і рішенням суду, і висновками лікарів, що на момент укладення кредитного договору закарпатець страждав психічним захворюванням, отримував постійне лікування в психіатричних лікарнях та не усвідомлював значення своїх дій. Відтак, кредитний договір розірвано.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області


Про Захід