Студенти УжНУ взяли участь у християнському КВК

Опубліковано:

 21 лютого в Мукачеві пройшли восьмі молодіжні змагання КВК Мукачівської греко-католицької єпархії. За звання кращих та перехідний кубок боролися вісім команд із усієї області.

Розпочали акцію молитвою за мир в Україні та здоров'я наших солдатів. Організатори довго вагалися, чи доречно проводити щорічне змагання в такий непростий час, але вирішили, що нинішні події не повинні давати підстав для зневіри.

Голова комісії у справах молоді МГКЄ отець Василь Кузьма каже: “Війна болить кожного: це не відходить на задній план і не забувається. Але треба згуртувати дітей, підтримати їх, викликати позитивні емоції, дати світло надії. В нашій річній єпархіальній програмі для молоді є й поважні заходи, як-от фестиваль духовної пісні, олімпіада, в яких щороку беруть участь 20–30 команд, проте треба дати можливість проявитися і творчим дітям, тому й існує КВК. Через гумор теж можна порушувати чимало серйозних і болісних тем”.

Ще однією перевагою такого творчого дозвілля отець Василь вважає можливість спілкуватися наживо: з усіма невербальними впливами, емоціями, очі в очі, а не закрито, як у соціальних мережах.

Поспілкуватися та зарядитися позитивною енергією справді було від чого. Всіх привітно зустрічали учасники мукачівської команди “Товариство смішних мишей” у веселих костюмах з вушками, вусами та хвостиками, зі сцени лунали жарти, пісні, танці, панувала доброзичлива і щира атмосфера, а з-поміж майже чотирьох сотень присутніх легко можна було знайти однодумців та нових друзів.

Команди змагалися в трьох конкурсах – привітання, домашнє завдання та музичний конкурс. Жарти намагалися підбирати до головної теми “10 років потому”. Найчастіше обігрувалися сцени з життя церкви, семінарії, а також навчання в школі. Не забули згадати й про найбільший виш краю. Ужгородська команда “Фіцики” розкривала тему, загадуючи, якими стануть випускники прикладної фізики через десять років.

Чи не найбільше запам'яталися номери іршавської команди “Друзі Петра і Павла”, які читали реп, повторюючи єдине слово “пак”: показали, як нерозбірливо читають Псалтир пак-іршавські дяки. Було багато й інших мініатюр.

До речі, ця команда вперше взяла участь у християнському КВК. Її старання та ретельну підготовку оцінили й судді, тому перехідний кубок і право приймати наступні змагання здобули саме іршавці.

Друге місце посіла команда з села Макарьова Мукачівського району “У руках Христових” , третє – хустська команда “СМІХ” (“Смішні малі із Хуста”).

Чи не найбільше напрацювалася в цьогорічному КВК мукачівська команда. Студентка факультету іноземної філології УжНУ Каріна Мельник згадує, що вони щодня тренувалися протягом місяця й займалися організацією змагань. “Нас переповнюють позитивні емоції. Щаслива, що все пройшло добре й усі задоволені”, – каже Каріна. Вона не засмучується, що цього року їхня команда не виграла, бо ж головне – позитивний настрій. Студентка бере участь у КВК вже п'ятий рік поспіль і стверджує, що ні разу не вагалася.

Завершилося п'ятигодинне дійство переглядом двох відеокліпів, присвячених річниці Майдану, та дружнім виконанням національного гімну України.

Під час акції всі охочі мали можливість допомогти українським військовим, вкинувши пожертву у спеціальну скриньку.

Медіацентр УжНУ
 


Про Захід