Нові вимоги на ввезення домашніх тварин до Євросоюзу

Опубліковано:





 Для того, щоб ввезення домашніх тварин в країну не вважалося комерційною операцією (торгівлею), необхідно забезпечити виконання наступних вимог, повідомляє державна служба ветеринарної медицини в Закарпатській області.

Ось ці вимоги: 5 тварин або менше; відсутність комерційного інтересу або передачі власності; перевезення у супроводі господаря (власника) або особи, відповідальної за тварин під час перевезення. Забороняється ввезення собак, котів і домашніх тхорів (фреток) у віці менше 12 тижнів. Для некомерційного перевезення домашніх тварин вони повинні бути обов'язково вакциновані проти сказу.

Дослідження на титр антирабічних антитіл повинно бути виконано в лабораторії, затвердженій Європейською Комісією (в Україні його здійснюють в ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи). Крім того, вимагається попередня проти паразитарна обробка собак проти ехінококозу, які направляються до Фінляндії, Ірландії, Мальти та Великобританії, у відповідності з Делегованим Регламентом Комісії (ЄС) №1152/2011.

Тварини повинні бути ідентифіковані за допомогою мікрочіпа (танспондера), що відповідає нормам ISO 11784 та 11785. Якщо мікрочіп не відповідає цим нормам, власник тварини повинен надати пристрій для зчитування даних мікрочіпа при вїзді на територію ЄС. Якщо тварина ідентифікована за допомогою чіткого татуювання, і є документи, які підтверджують, що воно було зроблене до 3 липня 2011 року, ідентифікація вважається відповідною нормам ЄС.

Тварина має супроводжуватися ветеринарним сертифікатом ЄС, підписаним офіційним ветеринаром третьої країни.
Тварини у кількості більше п'яти можуть продовжувати вважатися домашніми тваринами, якщо беруть участь у змаганнях, виставках або спортивних заходах; є підтвердження їх участі у вищевказаних заходах; вік старше 6 місяців.

Ветеринарний сертифікат повинен відповідати зразку, наведеному в Додатку ІV до Регламенту (ЄС) 577/2013.
Декларація відповідальної особи/власника тварини разом з вищевказаним сертифікатом, власник або особа, відповідальна за тварину під час перевезення, повинна пред'явити декларацію відповідно до зразка, наведеного у частині 3 Додатка IV Регламенту (ЄС) 577/2013.

Якщо до прибуття в ЄС тварина проїжджає через країну з ризиком захворювання на сказ, то дослідження на титр антирабічних антитіл не потрібне, якщо тварина (або тварини) не покидали транспортного засобу чи меж аеропорту . Для підтвердження цього факту власник або особа, відповідальна за перевезення тварини, повинна подати декларацію відповідно до зразка, наведеного у частині 2 Додатка І Регламенту (ЄС) 577/2013.


Про Захід