Європейськість починається з декларування доходів

Опубліковано:

З 1 січня до 1 травня 2015 року триває кампанія декларування майнового стану і доходів, одержаних громадянами у 2014 році. Громадяни зобов'язані подати декларацію, якщо протягом 2014 року вони отримували:

– доходи від осіб, які не є податковими агентами;

– доходи від надання рухомого майна або нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), якщо орендар та орендодавець фізичні особи;

– сума заборгованості платника податків, за якою минув строк позовної давності (крім податкової), яка перевищує за 2014 рік 609 грн;

– інвестиційний прибуток;

– будь-які іноземні доходи;

– нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума протягом 2014 року перевищувала 1710 грн;

– доходи у вигляді спадщини та подарунків, які підлягають обов'язковому декларуванню та при нотаріальному посвідченні яких податок не сплачувався;

– доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році – 146 160 грн. (1218х120) тощо.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року. У такому випадку податкова декларація подається протягом всього 2015 року. Разом із декларацією подаються документи, які підтверджують витрати, включені до податкової знижки.

Нагадаємо, що Податкова декларація заповнюється платником самостійно або особою, нотаріально уповноваженою таким платником здійснювати таке заповнення. За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники). Річна податкова декларація подається до територіального органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина.

Звертаємо увагу, що подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або в електронному вигляді через інформаційний портал державної фіскальної служби України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

Бланки декларацій можна отримати безкоштовно в Центрах обслуговування платників органів фіскальної служби.

Додамо, суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій річній декларації, необхідно самостійно сплатити до 1 серпня 2015 року.

Наразі запрошуємо всіх громадян виконати свій конституційний обов'язок – задекларувати свої доходи, отримані у 2014 році, та своєчасно сплатити податок.

Заздалегідь висловлюємо вдячність за вчасно подану декларацію!

Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області


Про Захід