У спорткомплексі УжНУ відкрили оновлену спортивну залу

Опубліковано:

 11 лютого у спорткомплексі “Буревісник” відбулося урочисте відкриття реконструйованої великої спортивної зали.

У заході взяли участь ректор університету Володимир Смоланка, начальник управління молоді та спорту департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації Віталій Ерфан, заступник голови Закарпатського обласного фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” України Михайло Пантьо, а також проректори вишу, декани факультетів, ветерани спорту, голови спортивних федерацій, студенти.

Урочиста частина розпочалася вшануванням пам'яті героїв, які загинули, захищаючи незалежність України.

Виступ черлідерів (студентів факультету туризму та міжнародних комунікацій) та демонстрація відеоролика поетапної реконструкції спортивної зали занурили присутніх в атмосферу заходу.

Першим до слова запросили ректора УжНУ Володимира Смоланку, який привітав увесь колектив університету з цією подією, зауваживши, що їй передувала копітка праця викладачів і студентів. “Для відновлення зали університет виділив близько 700 тисяч гривень. Але дуже багато зусиль до цієї справи доклав й університетський колектив. Узагалі, це свято для всього міста. Адже нова зала сприятиме розвитку спорту як у місті, так і в області”, – підкреслив Володимир Іванович. Також ректор повідомив, що найближчим часом для спортивного залу буде закуплено весь потрібний інвентар.

Присутніх привітав президент волейбольного клубу ветеранів університету “Академічна зоря УжНУ” Василь Угрін. Ветеран вручив медаль та грамоту “За вагомий внесок у розвиток спортивної бази УжНУ” декану факультету здоров'я людини Олені Дуло, яка взяла на себе всю організаційну роботу, пов'язану з реконструкцією приміщення зали.

Василь Павлович зауважив: “Ми всі, викладачі, студенти, будували цей спортивний зал багато років тому. Але за останні 10 років усе прийшло до занепаду. Ми давно чекали такого керівника, яким є Олена Анатоліївна, – молоду, завзяту, працьовиту, розумну, ділову. Щира їй подяка від усіх ветеранів спорту нашого навчального закладу”.

“Коли я була призначена деканом, то насамперед проаналізувала стан матеріально-технічної бази факультету. Була вражена його жалюгідним станом: трухляві віконні рами з розбитим склом, в прожекторах гніздилися пташки, зношене й травмонебезпечне покриття підлоги. Ще тоді поставила за мету відновити спортивний зал, зробити його візитівкою нашого університету.

Першим етапом робіт, який розпочався в лютому 2013 року, було встановлення сучасних панорамних вікон, далі – ремонт стелі та стін. На це пішов майже рік, оскільки потрібно було шукати спонсорів і небайдужих до спорту людей.

У листопаді 2013-го керівництво вишу, побачивши, які зміни відбулися в залі, схвалило рішення про заміну покриття підлоги. У грудні було закуплено 600 кв. м паркетної дошки. Протягом 2014-го крок за кроком була завершена реконструкція нового покриття, зроблена розмітка, нанесено 3 шари спеціального лаку для спортивних залів.

Студенти факультету здоров'я людини нетерпляче чекали цієї святкової події, адже спортивний зал слугує їм за аудиторію, в якій вони здобувають професійні навички та вміння”, − розповіла пані Олена.

З вітальним словом виступив і перший майстер спорту з волейболу у Західній Україні Іван Скрябін. Іван Іванович розповів, як приємно вражений сьогоднішнім виглядом залу, який має велику історію. Саме тут тренувався перший викладацький волейбольний гурт, який 1967 року став чемпіоном серед викладацьких команд усього СРСР.

“Ми чекали такого залу 45 років. Колись тут була стрибкова яма, засипана піском. У залі намагалися поєднати непоєднувані види спорту. І лише тепер ми маємо справжній спортивний зал для ігрових видів спорту. Тільки тепер ця спортивна зала відповідає міжнародним стандартам: у ній можна проводити не тільки всеукраїнські, а й міжнародні змагання. Відчувається професійний підхід до ідеї реконструкції спортивної споруди. Це подарунок усім спортсменам Закарпаття. Упевнений, що зала дасть змогу виростити нові покоління чемпіонів. Маємо чим пишатися, тож треба продовжувати добрі традиції й надалі”.

Урочиста частина заходу завершилася виступом команди черлідерів УжНУ. Потім усі охочі могли спостерігати за першими офіційними змаганнями в оновленому залі − волейбольні команди ветеранів університету “Академічна зоря УжНУ”, збірна команда викладачів і співробітників УжНУ та збірна команда студентів з волейболу боролися за Кубок декана факультету здоров'я людини.

Галина Кришінець
Фото Роберта Паппа
Відео Романа Сов'яка, Медіацентр
 


Про Захід