Соціум

Голова Уряду домовився про прикордонний рух та вільні польоти із Словаччиною

Україна зможе використовувати частину повітряного простору Словаччину. І це сприятиме
повноцінній роботі ужгородського аеропорту.

Це стало можливим після візиту в Словаччину голови Уряду України Володимира Гройсмана. На зустрічі із прем'єр-мiнiстром Словаччини Петером Пеллегрiнi вони пiдписали декларацiю про намiри укласти угоду щодо використання частини повiтряного простору цієї країни.

“Пiдписали Декларацiю про намiри укласти угоду i визначити умови використання частини
повiтряного простору Словаччини для обслуговування повiтряного руху українським провайдером “Украерорух” в мiжнародному аеропорту “Ужгород”, – йдеться у дописi Володимира Гройсмана.

Нагадаємо, що ужгородський аеропорт тільки нещодавно відновив свою роботу та прийняв перший лiтак вiдновленого рейсу “Київ-Ужгород-Київ”. Специфіка єдиного в області аеропорту в тому, що він приймає і відправляє літаки, використовуючи повітряний простір іншої держави. До 2016 року аеронавігація біля аеропорту регулювалася міжурядовою угодою між Україною та Словаччиною, яка дозволяла такі маневри. Угода завершилася, і відтоді зліт і посадка повітряних суден в аеропорту виконувалася виключно “за правилами візуальних польотів”.

Тепер же, завдяки досягнутим домовленостям, аеропорт “Ужгород” може повноцінно функціонувати.

До того ж, аеропорт Ужгород пропонують розвивати як вантажний хаб, де будуть оброблятися вантажi, що перевозять авiацiєю з Азiї в країни Євросоюзу.

При цьому, вантажнi термiнали можуть бути розташованi як на українськiй територiї, так i на сторонi Словаччини.

Прем'єр зазначив, що Україна і Словаччина готові наростити взаємний товарообіг до $1,5 млрд на рік.

Окрім цього, Володимир Гройсман на зустрічі із словацьким колегою досяг й інших домовленостей з ряду важливий питань. Серед них й доповнення до Угоди про мiсцевий прикордонний рух, що є дуже актуально для закарпатців.

“Розширюємо перелiк прикордонних населених пунктiв та встановлюємо строк безперервного перебування в прикордоннiй зонi (90 днiв)” – зазначив Прем'єр-мiнiстр України.

Малий прикордонний рух є формою полегшення перетину кордону для громадян двох держав, які живуть у прикордонній зоні. Раніше дозволений строк кожного безперервного перебування в режимі місцевого прикордонного руху в прикордонній зоні іншої договірної сторони не повинен був перевищувати 30 днів. Між Україною та Словаччиною малий прикордонний рух діє з 2008-го року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 4 =