На Виноградівщині не знають, що робити зі сміттям

Опубліковано:

 Ситуацію з вивезенням сміття на Виноградівщині розглядали в ході наради з сільськими головами Виноградівського району, що відбулася у вівторок, 8 липня у Виноградові. Про це виданню “Про Захід”  повідомила прес-служба Закарпатської облради.

 Ситуація в районі ускладнилася після прийняття у травні рішення сесії Виноградівської міської ради про заборону вивозу побутових відходів з інших населених пунктів району на міське сміттєзвалище. З першого липня припинився й вивіз сміття з сіл району. Отож, у приміщенні райради йшлося про те, як врегулювати ситуацію. До діалогу були залучені окрім керівників сіл й керівництво “АВЕ-Виноградово”, міський голова Виноградова Степан Бочкай та голова РДА Віталій Любка, депутатський корпус облради, міськ,-та райради.

ТОВ “АВЕ Виноградово” працює в місті та районі майже 10 років і обслуговує райцентр та ще 45 населені пункти. На якість вивезення непотребу, за ці роки практично ніхто не скаржився. Та якщо саме із вивезенням сміття на Виноградівщині було все гаразд, то цього не можна сказати про дальшу долю відходів. До цього часу їх везли на сміттєзвалише поблизу села Дротинці. Та воно себе вже вичерпує. За планом, “АВЕ” мало побудувати в районі сучасний сміттєвий полігон. За ці роки розглядалися пропозиції щодо розміщення для полігону територій поблизу сіл Широке, Горбки, Гудя, Петрово. Але компромісу так і не було знайдено.

Сільські голови на нараді зазначали, що нині не потрібно нікому доводити, що за останні роки район став набагато чистішим і привабливішим – покращилася якість життя людей. І це відбулося завдяки успішній співпраці з іноземними партнерами. Однак, як з'ясувалося, жодне село не бажає мати поруч з собою такий об'єкт як полігон. Хоча, як підтверджує європейський досвід, ніякої небезпеки це не становить. Під час наради виступаючі наголошували: ніхто нічого на Виноградівщину звозити з інших районів не збирається. Йдеться про сучасний європейського зразка полігон для мешканців населених пунктів району.

Голова обласної ради Іван Балога констатував, що на жаль ситуація з вивозом сміття на Виноградівщині зайшла в глухий кут.

 Адже свого часу вдалося ліквідувати стихійні сміттєзвалища в селах, а нині ситуація може й повернутися Були чотири варіанти розміщення сміттєзвалищ в районі. Місто спонукає район , сільські, селищні ради до активних дій, до того, щоби пошук ділянки під нове сміттєзвалище завершився успіхом. Область готова долучитися до проекту на Виноградівщині. Для компанії “АВЕ” необхідна земельна ділянка, де вони готові облаштувати сміттєвзвалище європейського зразка. Буде підтримуватися фінансово соціальна інфраструктура села, яке погодиться на відведення землі.

Водночас обласний бюджет готовий допомагати з ситуацією за рахунок субвенцій, коштів природоохоронного фонду громаді, яка дасть погодження на реалізацію цього проекту. Сільська громада, яка погодить цей проект може отримати допомогу з ремонтом доріг, з освітленням, ремонтом соціальної інфраструктури. Також обіцяють людям фінансову допомогу і у рекультивації сміттєзвалища у Виноградові, коли настане в цьому потреба.

Після того, як проблему обговорять у селах, за тиждень планують провести ще одну зустріч. Вже після цього, можливо, буде досягнуто компроміс із депутатами міської ради,

Про Захід