Як СБУшники наркотики знищували (Фото)

Опубліковано:

5 грудня 2014 року згідно з рішенням судів були знищені наркотичні засоби – речові докази у кримінальних провадженнях, які розслідували слідчі СБУ в Закарпатській області.

Зокрема, були знищені контрабандні кокаїн, капсули із вмістом морфіну, смола канабісу (гашиш) та метамфетамін, вартість яких на “чорному” ринку становить близько 150 тисяч гривень.

Обвинувачені отримали покарання за незаконне придбання, зберігання та перевезення через митний кордон України, приховування від митного контролю з метою збуту або для власного споживання.

Так, уродженець Івано-Франківської області, перебуваючи на заробітках у Португалії, вирішив контрабандно перевезти через митний кордон України особливо небезпечний наркотичний засіб – гашиш – у банці з-під какао. Ємність із наркотиком він розмістив у пакунку з продуктами харчування та передав посилку водієві мікроавтобусу, що здійснює міжнародні перевезення, плануючи отримати її самому по приїзді додому. Під час отримання пакунку із наркотиком цього громадянина України затримали співробітники СБУ в Закарпатській області. Ужгородський міськрайонний суд визнав його винним та кваліфікував його дії за ч.2 ст.305 Кримінального кодексу України як контрабанда особливо небезпечного наркотичного засобу, його переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, учинена у великих розмірах, ч.2 ст.309 Кримінального кодексу України як незаконне пересилання і зберігання наркотичного засобу, вчинене у великих розмірах без мети збуту та призначив остаточне покарання у вигляді 4 років позбавлення волі.

Схожий випадок трапився і з мешканкою Мукачева, яка під час відвідування Франції вирішила незаконно ввезти в Україну ліки, які містять наркотичний засіб морфін. Контрабанду жінка приховала у коробці з власними речами та надіслала до Мукачева за допомогою міжнародних автоперевезень. Пакунок із ліками, обіг яких обмежено, у пункті пропуску “Тиса” виявили митники під час огляду автотранспорту. Ужгородський міськрайонний суд визнав громадянку України винною у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів) Кримінального кодексу України та призначив їй покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки.

Уродженець Львівщини вирішив підзаробити на продажі наркотиків. Для цього “замовив” у свого знайомого, який проживає у Португалії, 7 грамів кокаїну та попросив надіслати у посилці за допомогою міжнародних автоперевізників. Під час митного огляду транспортного засобу на пункті пропуску “Тиса” в одній з посилок із продуктами харчування митники виявили підозрілу речовину в банці з-під желе.

Експертиза підтвердила, що це наркотичний засіб – кокаїн. Співробітники СБУ в Закарпатській області затримали зловмисника у м.Тернопіль під час отримання ним посилки із наркотиком. Ужгородський міськрайонний суд визнав обвинуваченого винним в організації контрабанди особливо небезпечного наркотичного засобу, тобто його переміщенні через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.305 ККУ), а також незаконне придбання, зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу з метою збуту за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.307 ККУ) і призначив покарання у вигляді 5 років ув'язнення з іспитовим терміном 3 роки.

Засуджено і громадянина Німеччини, який незаконно придбав метамфетамін та намагався вивезти його з України до Німеччини у дорожній сумці. Під час проходження контролю психотропну речовину виявили чопські митники. Дії обвинуваченого кваліфіковані за ч.3 ст.309 (незаконне придбання, зберігання та перевезення психотропної речовини в особливо великих розмірах без мети збуту), ч.2 ст15 та ч.3 ст.305 (закінчений замах на контрабандного переміщення через митний кордон України психотропної речовини з приховуванням її від митного контролю в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. Суд визнав іноземця винним в інкримінованих йому злочинах та призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки.

Вилучені у зловмисників наркотичні засоби та психотропні речовини під час проведення досудового розслідування були знищені співробітниками СБУ в Закарпатській області у визначеному місці, на околицях Ужгорода, у встановленому законодавством порядку.

Прес-група УСБУ в Закарпатській області


Про Захід