У Берегові мати змушувала жебракувати власну доньку

Опубліковано:

Багатодітна 46-річна мати для покращення свого матеріального становища примусила 12-річну доньку просити на вулиці милостиню, а за нажебрані дитиною гроші купувала собі каву й цигарки.

Ця типова для Берегівщини ромська родина складається з матері-одиначки та семи дітей різного віку. Двоє старших відбувають покарання у в'язниці за вчинення крадіжок. Решта п'ять дітей і мати ніколи ніде не працювали і жили лише на так звані “дитячі гроші” – соціальну допомогу на дітей від держави. Цих грошей їм, звісно, не вистачає, всі хочуть їсти і курити (мати та старші троє дітей курять). Отриману соціальну допомогу одразу витрачають на “делікатеси” та цигарки, які швидко закінчуються, а решту днів місяця заледве зводять кінці з кінцями…

Горе-мати знайшла вихід із скрутного матеріального становища – змусила свою 12-річну доньку просити милостиню у перехожих. Суми, звісно, невеликі – 30-50 грн., які дівчинці вдавалося нажебрати за день, але й це “свіжа копійка”…

Щоб переконати своє чадо йти жебракувати, мати лякала дівчинку, що якщо та не буде просити милостиню, то не буде за що придбати їжу, і вся родина залишиться голодною…

Мати виводила доньку у найбільш людні місця в центр міста, зокрема до церкви після Богослужіння, обирала також місця, де велике скупчення туристів та гостей біля термальних басейнів та супермаркетів. Залишала дівчинку жебракувати, а сама стояла неподалік і спостерігала, або йшла геть і через деякий час поверталася за донькою.

Дівчинка просила гроші у перехожих на їжу та ліки. Небайдужі люди, дивлячись на напівроздягнену (в середині листопада на дівчинці не було верхнього одягу, лише тоненька кофтинка), із голодними очима дитину, не могли відмовити і давали їй гроші. Їх вона несла матері. За зароблені дитиною гроші мати зазвичай купувала цигарки, каву та їжу.

За даним фактом слідчий Берегівського райвідділу міліції Олексій Захарченко оголосив жінці підозру у вчинені нею злочину, передбаченого ч.2 ст.304 Кримінального кодексу України (Втягнення матір'ю малолітнього у зайняття жебрацтвом). За вчинення вказаного злочину передбачено позбавлення волі строком від чотирьох до десяти років.

– Оперативники кримінальної міліції у справах дітей Берегівського райвідділу міліції постійно проводять профілактичну роботу серед таких горе-батьків, які змушують дітей жебракувати,- наголосив начальник Берегівського райвідділу міліції підполковник Микола Куриця. – Кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Це передбачено законом України і до цього повинно прагнути сучасне суспільство. Адже діти – це майбутнє нашої нації.

УМВС України в Закарпатській області


Про Захід