Німці не хочуть нас бачити в НАТО, а більше третини вважають, що треба визнати приєднання Криму до Росії

Опубліковано:





Позиція “флагмана” Європейського Союзу Німеччини щодо україно-російського конфлікту ніяк не стане послідовною, тож не дивно, що і в українців почуття до німців коливаються від вдячних до практично ненависницьких.

То ми вдячні Ангелі Меркель за гуманітарні вантажі й підтримку України в конфлікті, то влаштовуємо флешмоб на сторінці німецького канцлера в фейсбуці з фразою Danke frau ribbentrop за те, що вона в якомусь питанні підтримала Путіна. То тішимося, бо Меркель називає Путіна психічно нездоровим, то знову обурюємося, бо на якомусь заході вона приязно спілкується з лідером Росії

Останнім часом влада Німеччини займала доволі жорстку позицію стосовно путінського режиму, тож і “свіжих” підстав ображатися не було.

Втім, вихідні їх підкинули. Спочатку міністр МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр завив німецькому видання “Шпігель”, що не бачить Україну членом НАТО. Максимум – партнером. Крім того, не бачить Штайнмаєр Україну і в ЄС найближчим часом. Вважає, що про це говорити передчасно. Спочатку в країні треба провести реформи.

Втім, головний дипломат Німеччини трохи покритикував і Путіна. За його словами, Росія на словах прагне зберегти єдність України, але реальність свідчить про зовсім інше. Втім, закликав західних лідерів втриматися від зайвої різкості в стосунках з лідером Росії.

Зауважимо, що Штайнмаєр не входить до партії ХДС, яку очолює Меркель, він представник Соціад-демократичної партії Німеччини, яка входить до урядової коаліції.

Цими ж днями німецькі ЗМІ оприлюднили соціальне дослідження щодо ставлення німців до анексії Криму. Згідно з його даними, 39% громадян Німеччини вважають, що входження Криму в склад Росії слід визнати. 48% – проти такого визнання.

Водночас, більше половини респондентів (54%) вважають, що Росії провадить ворожу політику стосовно їхньої країни.

За матеріалами “Європейської правди” 


Про Захід