В Ужгороді згадували, як все починалося рік тому… (Фоторепортаж)

Опубліковано:

Сьогодні ввечері на площу Театральну зібралися ті, хто рік тому починав місцевий Євромайдан, хто приєднався до акцій протесту пізніше, хто вболівав за учасників масових мітингів наприкінці минулого року й просто небайдужі люди.

Прийшли, щоб довести: люди пам'ятають. Насамперед пам'ятають тих, хто втратив життя або здоров'я заради успіху Революції Гідності.

Нині часи не стали легшими і всі учасники зібрання сходилися на думці – Революція ще не завершена. Надто багато представників колишньої влади Януковича лишилися непокараними. І навіть навпаки – підняли голову та знову почувають себе господарями життя. А війна в розпалі – на Донбасі продовжують гинути кращі українці. Тому боротьба попереду.

На Театральній виступали люди, які були на Майдані з початку й до кінця. Це Юрій Світлик, Святослав Бабіля, Василь Маняк, Павло Гомонай, представниці студентства Юлія Дуб та Надія Ваць і багато інших. Чимало ужгородських євромайданівців не зуміли бути на цій події з тих чи інших причин.

Люди спілкувалися, обмінювалися думками, пили волонтерський чай та куштували волонтерські бутерброди, які стали додатковим нагадуванням – ще нічого не завершилося. Волонтери збирають гроші на черговий тепловізор, так потрібний нашим захисникам у зоні АТО.

Потім учасники акції пішли зі свічками до скверу Небесної сотні, щоб вшанувати пам'ять полеглих героїв Майдану. Багато людей, що прийшли на це місце, не могли стримати сліз, заново переживаючи ті трагічні події кінця лютого. Смерті воїнів Небесної сотні все ще залишаються невідплаченими і це гнітить.

Ужгородські майданівці збираються залишаться на Театральній до пізньої ночі – як колись, рік тому, коли при палаючій металевій діжці та бутербродах з чаєм вони проводили холодні ночі на площі, щоб довести – Ужгород зі всією Україною. І немає сумнівів – їм є, що загадати, що обговорити.

Слава Україні – Героям Слава!

P.S. На жаль, відбиток на урочистий мітинг наклали вчорашні ганебні події в міськраді, де, за потурання, зокрема й депутатів-майданівців, стався реванш старої влади.

До речі, ніхто з тих, хто голосував за повернення регіоналів до влади в Ужгороді, не наважився прийти на річницю Євро майдану. Мова про Віктора Щадея, Павла Чучку, Ярослава Шафаря, депутатів з фракцій ЄЦ та “Батьківщина”.

Не прийшов також і єдиний депутат, який вчора, будучи присутнім на засіданні, не брав участь у шабаші – “ударівець” Ростислав Буланов. Ростислав змушений був відправитися у справах до Львова. Але пообіцяв на своїй сторінці, що вшанує річницю Майдану в місті Лева.

Про Захід


Про Захід