Тячівська міськрада незаконно виділила закарпатцю земельну ділянку

Опубліковано:

Прокуратура Тячівського району звернулася з позовом до Тячівського районного суду Закарпатської області на захист інтересів держави. Йдеться про позов до Тячівської районної державної адміністрації та одного із суб'єктів підприємницької діяльності про скасування розпорядження, яким останньому незаконно було відведено земельну ділянку, а також і державного акту на право власності на цю земельну ділянку, нормативно грошова оцінка якої становить понад 140 тис. грн.
Як повідомив начальник відділу захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин Іван Костів: “Органами прокуратури області постійно моніториться стан додержання законності при здійсненні плати за землю”.

У випадках, коли має місце збільшення нормативно грошової оцінки земельної ділянки і до діючих договорів оренди земельних ділянок не внесено зміни або не укладено додаткові угоди з метою збільшення орендної плати відповідно до вимог податкового та земельного законодавства, а органи місцевого самоврядування або спеціально уповноважені органи державної влади і контролю бездіють, прокуратура області або районного рівня звертаються до суду про зміну таких угод у примусовому прядку.

Так, упродовж останнього місяця органами прокуратури області до суду пред'явлено ряд позовів в інтересах держави до суб'єктів господарювання про зміну договорів оренди земельних ділянок.

Як наслідок, у разі внесення змін до договорів оренди земельних ділянок до бюджету збільшиться надходження коштів за оренду землі на загальну суму понад 100 тис. грн.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області


Про Захід