На Свалявщині бізнесмен вже 3 роки орендує землю безкоштовно

Опубліковано:

Прокуратурою області постійно моніториться стан додержання законності при здійсненні плати за землю.

У випадках, коли має місце систематична несплата даного державного загальнообов'язкового податку або оренди за землю, а органи місцевого самоврядування або спеціально уповноважені органи державної влади і контролю бездіють, прокуратура області або районного рівня звертаються до суду про розірвання договорів оренди та повернення територіальній громаді або державі відповідної земельної ділянки.

За інформацією начальника відділу захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин Івана Костіва: “Прокуратурою Свалявського району встановлено, що один із суб'єктів господарювання систематично (понад 3 роки) не здійснює плату за оренду земельної ділянки площею понад 1 га., а орган місцевого самоврядування не вживає заходів щодо стягнення з цього орендаря заборгованості та розірвання договору оренди, чим грубо порушено вимоги Закону України “Про оренду землі”.

У зв'язку з цим та з метою позбавлення права суб'єкта господарювання користування земельною ділянкою, прокуратурою району пред'явлено позовну заяву до Господарського суду Закарпатської області про розірвання вищезгаданого договору оренди землі, нормативно-грошова оцінка якої становить близько 600 тис. грн.”

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

 


Про Захід