Крайові обранці вивчатимуть, як виконувалася програма підтримки видання творів місцевих авторів

Опубліковано:

Це питання  вноситься на сьому сесію облради, яка відбудеться 27 квітня. Відтак депутати розглянуть підготовлений проект рішення “Про хід виконання Програма підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2015-2017 роки”. 

Виконання завдань програми покладено на департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА .

Як зазначається в документі,  програма передбачає реалізацію заходів, спрямованих на пропаганду української книги та популяризацію творів закарпатських авторів, поповнення книжкового фонду бібліотек області місцевою літературою, підтримку видавництв, підприємств поліграфії і книгорозповсюдження; здійснення заходів, пов'язаних з проведенням книжкових виставок, виставок-ярмарків із залученням засобів масової інформації області; проведення регіональних заходів щодо залучення людей до читання, відзначення кращих працівників видавництв, поліграфії, книгорозповсюдження; фінансування видання книг місцевих авторів.

Торік реалізація програми здійснювалася в межах коштів, виділених з обласного бюджету Закарпатської області.Відтак, видано книги „Закарпатський художній музей”, Флоріан Заплетал „Міста і села Закарпаття”, Вікторія Жупан „Ластовинці”.

У березні 2016 року відбулася презентація книги Олександра Гавроша „Легенди Срібної Русі”, виданої за рахунок програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню у 2015 році. 

У рамках здійснення заходів, пов'язаних з проведенням книжкових виставок, виставок-ярмарків, у травні 2016 року проведено виставку „Книга-Фест-2016″. 

У листопаді 2016 року проведено засідання за круглим столом з керівниками видавничих організацій та поліграфічних підприємств на тему „Стан і подальший розвиток літературних зв'язків, творчої співпраці письменників, видавців, науковців у сучасних умовах”.

У грудні 2016 року відбулося засідання за круглим столом з керівниками видавничих організацій та поліграфічних підприємств на тему „Підсумки видавничого року на Закарпатті та перспективи розвитку книговидавничої галузі в наступному році”. В електронних та друкованих засобах масової інформації розміщено інформаційні матеріали про заходи, які проводилися у рамках програми. Загальний передбачений обсяг фінансування Програми на 2017 рік складав 850 тис.грн. (обласний бюджет).

 Протягом 2016 року заходи Програми фактично профінансовано на суму 230,1 тис.грн. за рахунок коштів обласного бюджету – 199,5 тис.грн, 30,6 тис.грн, які й освоєно.

  Фактично завдання і заходи, визначені програмою на звітний період, виконано на 39%. Такий показник зумовлений, насамперед тим, що замість передбачених програмою 720,0 тис.грн. на видання творів місцевих авторів, довідкової літератури, поповнення книжкового фонду бібліотек, виділено 199,9 тис.грн., з яких освоєно 199,5 тис.грн.

Прес-служба Закарпатської облради

Про Захід