Чи має Василь Петьовка конфлікт інтересів в Аграрному комітеті?

Опубліковано:

Рух ЧЕСНО дослідив, чи має закарпатський нардеп, двоюрідний брат Балог, Василь Петьовка конфлікт інтересів в Аграрному комітеті

Василь Петьовка і його дружина Марина Петьовка є кінцевими бенефіціарами 22 юросіб, 6 з яких пов'язані з агропромисловістю. Василь Петьовка є двоюрідним братом Віктора Балоги. Попри виключення Петьовки з партії “Єдиний центр”, бізнес-зв'язок між родинами не обірвався. Також партнерами Петьовок по низці підприємств є Мирослава Токар, дружина Іллі Токара, голови Мукачівскьої райдержадміністрації 2005-2010 і 2011-2014 років. Ілля Токар раніше був директором ТОВ “Барва”.

ТОВ “Барва”, заснована ще 1994 року, — це мережа із восьми супермаркетів “Барва”. Як вказано на сайті, власником “Барва” є ТОВ “Закарпатська продовольча група”.

ТОВ “ЗакарпатАгроХолдинг” і ТОВ “Закарпатсільгоспсервіс” займаються “вирощуванням зернових та технічних культур”. Серед власників варто виокремити ТОВ “Інвестиційні технології”(зараз – ТОВ “Аренпі Груп”), де через кіпрську Тренд Інвестмент Сістемс Лімітед власниками істотної участі є житель Угорщини Пітер Паллаг і кіпріот Хамід Беккалі. Як писала “Українська правда”, Пітер Паллаг є юристом, він обслуговав інтереси екс-міністра АПК Миколи Присяжнюка; у розслідуванні “Дзеркала тижня” вказано, що фактичним бенефіціаром Т.І.С. є Присяжнюк.

Як показують цьогорічні дані в ЄДР, з 2015 року Петьовки вибули з декількох фірм. Йдеться про ТОВ “Гарт”, ТОВ “Закарпатська продовольча група” (заснована в 2001 році), ТОВ “Форум” і ТОВ “Мілкор”. Це дає нам можливість побудувати нове бачення бізнес-зв'язків Закарпаття.

У ТОВ “Закарпатська продовольча група” зайшов Іван Лилик, бізнес-партнер Павла Балоги по ТОВ “Гарт” і Василь Попп, помічник Віктора Балоги IV скликання ВРУ.

Власниками ТОВ “Гарт” є Павло Балога і Іван Лилик. “Гарт” займається виробництвом м'яса. У 2014 році фірма входила в 20-ку найбільших переробників свинини.

Як ми зазначали вище, новий склад власників з'являється у ТОВ “Мілкор” (вирощування зернових культур…). Йдеться про Оксану Білецьку, Марину Лунченко і Світлану Мурашову. Марина Лунченко є дружиною нардепа від “Народного Фронту” Валерія Лунченка, який теж є членом Комітету з земельних відносин.

Оксана Білецька є дружиною Мирослава Білецького, який був депутатом Закарпатської обласної ради у 2010-2015 роках від “Народного Фронту”. На місцевих виборах 2015 року Білецький був обраний депутатом облради від БПП.

Через ТОВ СТК “Синяк” і низку фірм зв'язки Василя Петьовки виходять до австрійця Йозефа Фішера, власника відомої мережі з виробництва зимового спорядження, потужності якого також знаходяться у Мукачево. Через цю ж фірму у Петьовки є вихід до Герберта Фінка, який контролює Концерн “Ено” — він спеціалізується на деревообробній промисловості.

Бізнес-партнер по ТОВ “Еллакс” Володимир Данько був застрелений у 2014 році на Закарпатті. За інформацією ЗМІ, Ольга Андрела приходиться сестрою Василю Петьовці.

Нагадаємо, Громадський Рух ЧЕСНО проаналізував декларації 29 нардепів Аграрного комітету на конфлікт інтересів. Більшість нардепів (21) вказали у декларації принаймні одну юрособу, пов'язану з аграрним бізнесом. Українських аграрних фірм немає лише у деклараціях Добкіна, Івченка і Кучера.

Повне розслідування читайте за посиланням Конфлікт інтересів в Аграрному комітеті: свині, кури, цукор і зерно.

 

Про Захід