Закарпатці візьмуть участь у масштабних військових навчаннях на Вінниччині

Опубліковано:

Резервісти оперативного резерву І черги із Ужгорода, Іршавського, Свалявського, Тячівського, Виноградівського та Берегівського районів відправились до військової частини в/ч В4050 у Гайсині Вінницької області. Саме тут у п'ятницю, 10 березня, розпочнуться широкомасштабні військові навчання.

Про деталі проходження навчальних зборів у закарпатському обласному військовому комісаріаті резервістам розповіли офіцери військкомату. Усім учасникам зборів видали підготовлені пам'ятки із правами, обов'язками та інформацією про грошове забезпечення. Всі вони є учасниками антитерористичної операції на Сході країни, тож зможуть використати свій бойовий досвід для підвищення військової майстерності.

До військової частини у Гайсин планується прибуття майже тисячі спеціалістів, які знаходяться в оперативному резерві різних військових частин України. Навчання сплановані Генеральним Штабом Збройних Сил України. До заходів будуть залучатися бойові бригади зі всієї України, які мають виходити на полігони, відпрацьовувати тактичні маневри з бойовими стрільбами.

Протягом місяця буде два етапи навчань по 15 діб кожен: фахова підготовка та тренування у складі бригад. Під час першого, після прибуття учасників зборів до військової частини, рядовий і сержантський склад буде направлено до навчальних центрів, а офіцерський – на навчальні курси при вищих військових навчальних закладах. А вже на другому етапі планується вихід на військові полігони. Закінчитися навчання мають 8 квітня.

На Закарпатті ж тим часом триває підготовка до проведення наступних етапів навчальних зборів. Військові комісаріати Закарпатської області проводять заходи щодо оповіщення, виклику, проходження медичного огляду усіх резервістів резерву першої черги до інших військових частин.

Варто зазначити, що всіма резервістами, які призиваються на навчальні збори, включно з часом проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві. Також кожному резервісту гарантоване державне страхування і безкоштовне медичне забезпечення.

Довідково про виплати за участь в начальних зборах:

Резервісту оперативного резерву І черги гарантуються наступні грошові виплати:

– грошова виплата за 30 днів навчальних зборів – від 2 400 грн. до 3 200 грн.

– добові за 30 днів навчальних зборів – від 180 грн. до 450 грн.

– всього в кінці зборів виплачується у військовій частині – від 2 580 грн. до 3 650 грн.

– одноразове грошове заохочення (виплачується у військовій частині в наступному році на карткові рахунки) – від 1 600 грн. до 3 100 грн.

– грошове забезпечення безробітним (по закінченню зборів виплачується у військовій частині) – 1 600 грн.

– середня заробітна плата працюючим (за місцем роботи) – не менше 3 200 грн.

Група по роботі з особовим складом та громадськістю Закарпатського ОВК

Про Захід