На Закарпатті санкціоновано діє лише третина сміттєзвалищ

Опубліковано:

На території Закарпаття обліковано 383 звалищ твердих побутових відходів, з них 143 – санкціоновані та лише 58  – паспортизовані. Такі цифри під час брифінгу озвучив директор департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Сергій Рішко. Збір та вивезення сміття наразі налагоджено у 365 населених пунктах області. Цим займається понад чотири десятка спеціалізованих підприємств. Нині триває будівництво сміттєпереробного заводу в селі Яноші, на Берегівщині. Подібний комплекс планують звести у Виноградівськомуі. “Питання будівництва сміттєпереробних заводів регулярно піднімаються в області. Ці процеси часто ускладнюються під час громадського обговорення супротивом місцевих мешканців, які виступають різко проти зведення поблизу населених пунктів таких комплексів”, – зазначив С. Рішко.
Посадовець також звернув увагу на адміністративну відповідальність, що  загрожує за пошкодження першоцвітів, занесених до Червоної книги України.  За його словами, порушення середовища зростання, а також їх знищення тягне за собою накладення штрафу. Зокрема, на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів (340 – 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого. Придбання, збут чи розповсюдження таких рослин карається накладенням штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн.). Ці дії на територіях природно-заповідного фонду караються штрафом від ста до двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3655 грн.).
Ще одна екологічна проблема, яка набуває актуальності навесні – спалювання сухої рослинності.  “Згідно з законом, відповідальність за самовільне випалювання рослинності карається накладенням штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів, на посадових осіб — від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А ці дії, скоєні на території об'єктів природно-заповідного фонду штрафуються  від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та  від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів на посадових осіб”, – повідомив Сергій Рішко.

Прес-служба ОДА

Про Захід