У закарпатця вилучили незадекларований одяг та взуття на суму понад 8 тис євро

Опубліковано:

Українець через “зелений коридор” намагався перевезти товари, які в даній кількості підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню. Громадянин України для перетину кордону обрав митний пост “Лужанка” Закарпатської митниці ДФС, на який заїхав автомобілем “HONDA ACCORD” з українською реєстрацією.

При усному опитуванні українець заявив митникам, що переміщує через митний кордон виключно особисті речі та заперечив наявність у нього будь-яких товарів в обсягах, що підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами та підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України.

На підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, працівники митниці перевели транспортний засіб в “червоний коридор” для проведення митного огляду та запропонували громадянину заповнити митну декларацію. В декларації співвітчизник вказав свої паспортні дані та наявність багажу з особистими речами.

У ході митного контролю транспортного засобу, крім особистих речей громадянина працівники митниці виявили не вказані в митній декларації та не заявлені при усному опитуванні одяг та взуття іноземного виробництва. Вартість товару 8200 євро.

Таким чином, громадянин України не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщувані ним через митний кордон України товари, які в даній кількості підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України. Складено протокол про порушення митних правил, а товари – вилучено.

ДФС у Закарпатській області

Про Захід