Понад півсотні діток Анталовецької початкової школи вже цьогоріч навчатимуться у комфортних умовах

Опубліковано:

В яких умовах навчаються дітки І-ІV класів у с.Анталовці Ужгородського району, а саме: чи у придатній у будівлі, зведеній ще при Австро-Угорщині, – особисто перевірив голова облради Михайло Рівіс у четвер, 2 березня.

Найстаріша місцева школа збудована понад сто двадцять років тому. Нині тут розміщено сільський клуб, бібліотеку та класи початкової школи, в яких навчається 54 дітей. Михайло Михайлович зайшов до кожного класу, наочно пересвідчився, що дітки, хоч і в теплих просторих приміщеннях, однак насправді тут старі обшарпані вікна, двері, стіни без капремонту, а в коридорах цвіль та холод. Не кажучи вже про елементарні санітарні умови вбиралень, які знаходяться на подвір'ї школи і не відповідають санітарним нормам.

За словами керівника відділу освіти, молоді та спорту Ужгородської РДА Маріанни Михайлишин, вже влітку буде проведено реконструкцію класів у, площа яких сягає понад 70 квадратів кожен, а це дозволяє розподілити їх навпіл. “Тож, у новому навчальному році дітки І-ІVкласів перейдуть в головну шкільну будівлю і харчуватимуться разом з усіма, – підкреслила Вона. До речі, цю школу в селі називають “чеською”, оскільки зведена  у 1932 році за часів правління Масарика.

Торік у ЗОШ І-ІІ ст проведено реконструкцію системи опалення з облаштування котельні на твердому паливі. Вартість цього проекту становила  півтора мільйона грн. З обласного бюджету виділено 300 тис.грн., Пардубіцький край у рамках співпраці виділив 230 тис.грн. Зараз на завершення цього об'єкту з обласної скарбниці планується направити ще 400 тис.грн.

Цьогоріч передбачається у цій школі здійснити ще один спільний проект. А саме:   капітальний  ремонт фасаду і покрівлі. Його вартість – у межах півтора мільйона гривень. Нещодавно на першому пленарному засіданні шостої сесії  обласні депутати розподілили на ці цілі півмільйона гривень із вільних залишків коштів загального фонду обласного бюджету. Передбачається, що стільки ж виділить і Пардубіцький край у рамках співпраці на 2017 рік.

Прес-служба Закарпатської облради

Про Захід