Відбувся міжнародний семінар «Система раннього оповіщення Україна-Словаччина 2»

Опубліковано:

29 листопада в конференц-залі Управління ДСНС України у Закарпатській області  відбувся міжнародний семінар на тему "Система раннього оповіщення Україна-Словаччина 2 (CPO UA – SK 2)", що присвячений  реалізації проектуHUSKROUA 1101/229 в рамках  Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020". Виконавцями відповідної програми є Міністерство внутрішніх справ Словаччини у партнерстві з Управлінням з питань цивільного захисту Закарпатської облдержадміністрації та благодійною організацією "Закарпатське агентство з інвестицій, інновацій та розвитку".

У семінарі взяли участь: начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Роман Гудак, менеджер по міжнародному бізнесу компанії TelegrafiaВіктор Угольніков, експерт проекту "CPO UA – SK 2" Михайло Нагоркін та представники Закарпатського агентства з інвестицій, інновацій та розвитку Матвій Кадар та Вікторія Присташ.

Відповідно до проекту, що втілюється в життя за фінансової підтримки Європейського союзу, на Закарпатті вже частково впроваджено та продовжується монтування сучасної системи оповіщення найвищого рівня PAVIAN. Головна її відмінність від попередніх – надійність. Окрім цього, керувати нею можна  й дистанційно. А її живлення здійснюється від звичайної мережі на 220V, що спрощує монтаж обладнання. Також, кожна сирена оснащена двома акумуляторами, які за умови відсутності електропостачання, забезпечують її автономне функціонування ще протягом 72 годин, включаючи генерацію декількох сигналів.

За словами експерта проекту "CPO UA – SK 2"  Михайла Нагоркіна, на сьогодні завершено два етапи проекту, в рамках яких на території Закарпаття вже встановлено 67 ретрансляційних точок в Ужгородському, Перечинському, Березнянському, Тячівському, Хустському та Виноградівському районах. У ході останнього, третього, етапу передбачається розширення мережі ретрансляторів та встановлення засобів оповіщення ще у Воловецькому, Міжгірському та Рахівському районах. Підсумком відповідного проекту має стати сучасна та дієва система оповіщення на території нашого краю за прикладом тієї, що функціонує у Словаччині.

Компанію Telegrafia презентував присутнім Віктор Угольніков. З його слів, присутні дізнались про те, що відповідна компанія була заснована ще у 1919 року. Обладнання, що виробляється Telegrafia, доволі успішно використовують на території 80 країн світу.

Окрім того, доповідач розповів про те, що на території Словаччини систему оповіщення було запроваджено ще у 1992 році. Зараз вона охоплює територію всіх країв та при небезпеці поінформує всі служби життєзабезпечення  та  населення Словаччини.

Насамкінець наради начальник Управління ДСНС у області Роман Гудак подякував учасникам семінару за змістовні та цікаві презентації та висловив сподівання на подальшу співпрацю у рамках цього та інших проектів Програми транскордонного співробітництва.

У ДСНС України у Закарпатській області

Про Захід