Якщо тарифи на комунальні послуги підвищать, закарпатці зможуть отримати субсидії

Опубліковано:





Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Віктор Лукеча.
За словами Віктора Івановича, з 1 липня ц.р. в Ужгороді значно зросли тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення для населення – на 75% до попереднього рівня. Тож тепер мешканці міста сплачують за ці послуги 11,87 грн. за кубічний метр води і стоків. У решті населених пунктів краю з початку року тарифи на водопостачання та водовідведення з початку року не змінювалися, незмінними протягом поточного року залишаються тарифи на послуги з утримання будинків та споруд. “Про Заходу” повідомили в управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Однак, зважаючи на те, що витрати водопостачальних підприємств відшкодовуються тарифами в середньому менш ніж на 75%, на сьогоднішній день в окремих населених пунктах розглядається питання щодо приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня.

Водночас державою забезпечено компенсаторний механізм для найбільш вразливих верств населення шляхом надання субсидій на комунальні послуги (гаряча телефонна лінія з питань призначення житлових субсидій – (0312) 61-37-55).
Послуги з теплопостачання населенню краю не надаються, оскільки на даний час Закарпатська область завершила оптимізацію теплопостачання населених пунктів та споживачів, що одержували теплоносій централізовано – шляхом переведення на автономні системи опалення, що здешевило та покращило якість теплозабезпечення.
Посадовець зупинився також на зростанні з 01.06.2014 р. тарифів на електроенергію для населення. Рівень тарифів, диференційованих залежно від місячного обсягу споживання, для городян становить:
– за обсяг, спожитий до 150 кВт∙год електроенергії на місяць (включно) – 30,84 копійки за 1 кіловат-годину (зростання відбулось на 10%);
– за обсяг, спожитий понад 150 кВт∙год до 800 електроенергії на місяць (включно) – 41,94 копійки за 1 кіловат-годину (зростання відбулось на 15%)
– за обсяг, спожитий понад 800 кіловат-годин – 1 гривня 34 копійки за 1 кіловат-годину (зростання тарифу відбулось на 40%).
Рівень тарифів на електроенергію для громадян, що проживають в сільській місцевості та споживають до 800 кВт∙год, на 7,6% нижчий від вищенаведених.
Віктор Лукеча також розповів про стан виконання в області Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2012-2015 роки. Зокрема, які вжито заходів із економії енергоресурсів в умовах скорочення постачання природного газу. За його словами, зараз ведеться активна робота з реконструкції системи теплопостачання шляхом встановлення твердопаливних котлів та модульних котелень 23 об'єктів соціальної сфери Закарпаття, що дозволить області досягти економії близько 800 тисяч кубічних метрів природного газу.

Всього ж державою поставлено завдання скоротити цього року споживання блакитного палива в області до 30%, тому ліміти споживання газу буде доведено до всіх підприємств, установ та організацій.
За словами посадовця, мова про скорочення споживання газу для населення (а це майже 90%) поки що не йде, в рамках доведених лімітів газу має вистачити. Однак, кожен сьогодні має розуміти необхідність економії газу на побутовому рівні, дбати про утеплення домівок та заміну енергоємних приладів на більш економні, – наголошує Віктор Лукеча.


Про Захід