У Львові повторне слухання справи про закарпатські міні-ГЕС: екологи пікетуватимуть суд

Опубліковано:





 19 серпня 2014 р. Львівським апеляційним адміністративним судом у 2-му засіданні буде розглядатись справа за апеляційною скаргою Закарпатської облради на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 30.07.2012 р. за позовом 4-х громадських активістів – учасників Форуму екологічного порятунку Закарпаття.

Вперше в історії Закарпаття активісти домоглись у суді скасування одіозного і корупційного рішення облради, яким з порушеннями 5-х законів України, без-будь-якого обговорення, без схвалення жодним уповноваженим державним органом була затверджена Схема розташування 360 міні ГЕС (!) на гірських річках Закарпаття. Натомість вкрай протизаконно органaм виконавчої влади директивно вказувалось на внесення 360 місць для МГЕС як у схеми планування 13 районів, так і у схему планування території Закарпатської області.

Таке рішення облради відкривало шлях до масових, масштабних і нечуваних зловживань конгломерату влади та бізнесу із землею і природними ресурсами Закарпаття, не менше 50% яких є природно-заповідними або прилеглими до них територіями. А реалізація хоча б на чверть задуманої Схеми із 360 МГЕС уже привела б до екологічної катастрофи краю! Це підтвердили абсолютно усі академічні наукові інституції країни, у т.ч. зі Львова – Інститут екології Карпат НАНУ, Інститут регіональних досліджень НАНУ та Західний Науковий Центр НАНУ. Їхні висновки, як і громадські експертизи, докладені до справи.

Позовні вимоги активістів повністю підтримало ще у 2012 р. і залучена судом третя особа – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Громадськість Закарпаття в особі Форуму екологічного порятунку Закарпаття (об'єднує 23 ГО екологічного спрямування) і всієї України вирішили пікетувати будівлю Львівського апеляційного адміністративного суду напередодні повторного слуханняз метою:привернути увагу суддів до резонансності і суспільної і важливості цієї справи, неприпустимості подальшого зволікання з її розглядом (пройшло вже більше 2-х років), недопущення в подальшому грубих порушень законів України – заради чого й існує суддівська гілка влади в Україні, відновлення довіри до якої так необхідне особливо в нинішній кризовий період нашої держави і суспільства.

http://zaholovok.com.ua/


Про Захід