Ордени для чеха: закарпатські митники знайшли нагороди «Отечественная война» у конверті

Опубліковано:

У міжнародному поштовому відправленні закарпатські митники виявили особисті нагороди – 4 ордени Вітчизняної війни ІІ ступеня “Отечественная война”. Громадянка України з міста Миколаїв надсилала їх громадянину Чехії.

Фахівці Закарпатської митниці ДФС зазначають, що поштові відправлення, поштові перекази до моменту вручення їх одержувачам є власністю відправників, а митний контроль предметів, що пересилаються з України в міжнародних поштових відправленнях, здійснюється за відсутності відправника.

Проведеною експертизою встановлено, що ордени Вітчизняної війни ІІ ступеня виготовлені в СРСР у 1985 році, матеріал виготовлення – срібло 925, золото, кольорові емалі, нарізний штифт з гайкою. Не є культурними цінностями, виготовлялись масово, але мають колекційну цінність.

З метою всебічного та об'єктивного з'ясування обставин пересилання у міжнародному поштовому відправленні – рекомендованого листа без оголошеної цінності, управлінням аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці ДФС було направлено лист до Миколаївської митниці ДФС щодо отримання пояснень від громадянки, яка надсилала ордени.

У своєму поясненні вона зазначила, що про вкладення, які знаходились в конверті вона не знала, оскільки конверт для відправлення їй передали в запечатаному вигляді. Про походження вищезазначених нагород їй не відомо, документи на нагороди відсутні. З громадянином Чехії, який очікував на конверт, познайомилась давно, коли він ще проживав в Україні.

Таким чином українка вчинила дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України у міжнародному поштовому відправленні – рекомендованому листі без оголошеної цінності заборонених законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною статті 473 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України 4 ордени “Отечественная война” вилучено.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Про Захід