У Виноградівському районі агітують прямо на виборчій дільниці (Фото)

Опубліковано:

У селі Онок Виноградівського району Закарпатської області друкована агітація партії “Відродження” була зафіксована на вікнах клубу, у приміщенні якого працює виборча дільниця № 210101, що є ознакою порушення Закону.

19 жовтня спостерігач ОПОРИ зафіксував розміщення агітаційних матеріалів Політичної партії “Відродження” на будівлі сільського клубу, де працює ДВК №210101 за адресою – Виноградівський р-н, с. Онок, вул. Миру, 34. Агітпродукцію розміщено на більшості вікон будівлі.

Згідно із Законом, розміщення друкованої агітації на приміщеннях комунальної чи державної форми власності не допускається. Також не можна таку продукцію розміщувати у державних установах.

З'ясувати на місці – чого агітація розміщена на будівлі, що є муніципальною власністю, – спостерігачу ОПОРИ не вдалося, оскільки двері клубу, а відтак – і виборчої дільниці станом на 16.00 були зачиненими. У тому, що ДВК не працює у робочий час, вбачається порушення законодавства.

Заступник голови Виноградівської районної виборчої комісії Микола Гріга зазначив, що дізнався про ситуацію від спостерігача ОПОРИ. Він сказав, що одразу після цього зателефонував голові дільниці. Микола Гріга, із посиланням на голову дільниці №210101, зазначив, що до вівторка, 20 жовтня, члени ДВК працювали у приміщенні сільської ради. А, власне, 20 жовтня, члени комісії перейшли працювати до приміщення клубу, у якому на той час уже висіли агітаційні листівки. За словами заступника голови районної ТВК, агітаційні плакати були зняті одразу, як члени ДВК приступили до роботи у приміщенні клубу. Тобто, зі слів представника ТВК, після 20 жовтня агітації на приміщенні клубу, в якому працює ДВК, немає.

Сільський голова Оноку Михайло Онисько у коментарі ОПОРІ ситуацію пояснив так: приміщення клубу перебуває в оренді у місцевого жителя – кандидата до Виноградівської районної ради від “Відродження” Віталія Білака. Саме останній без відома сільради розклеїв агітаційну продукцію на вікнах приміщення.

Втім нині, наголосив сільський голова, агітація знята і від вівторка, 20 жовтня й до кінця виборчого процесу, у клубі працюватиме виборча комісія.

У райцентрі – місті Виноградів на вул. І.Франка – спостерігач ОПОРИ зафіксував розміщення друкованої агітації у невстановленому місці кандидатів від партії “Зелена планета”. Листівки розклеєні на електроопорах, хоча, згідно із Законом, їх розміщувати можна лише у спеціально відведених для цього місцях.

По всіх описаних фактах спостерігач ОПОРИ підготував скарги до територіальної виборчої комісії та до правоохоронців.

ОПОРА наголошує: згідно із пунктом 5 частини 1 статті 60 Закону України “Про місцеві вибори”– участь у передвиборній агітації забороняється членам виборчих комісій протягом строку повноважень відповідних виборчих комісій.

Згідно із пунктом 5 частини 9 цієї ж статті – забороняється розміщувати друковані передвиборні агітаційні матеріали, політичну рекламу та повідомлення про перебіг виборчого процесу на пам'ятках архітектури, на об'єктах культурної спадщини, на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності, а також у місцях, де вони перешкоджають безпеці дорожнього руху.

Згідно із частиною 4 статті 56 Закону – плакати, стенди, листівки та інші друковані агітаційні матеріали (крім матеріалів, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами) розміщуються лише у місцях, визначених і обладнаних місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування не пізніш як за 45 днів до дня голосування.

Пункт 3 частини 1 статті 26 Закону гласить – дільнична виборча комісія забезпечує можливість ознайомлення виборців з відомостями про кандидатів у депутати, зареєстрованих у відповідному виборчому окрузі, та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости а також з рішеннями, опублікованими або оприлюдненими в інший спосіб Центральною виборчою комісією, відповідними територіальними виборчими комісіями, власними рішеннями та повідомленнями.

За коментарями звертайтеся:

Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
Про Захід