Цього року споживання газу на Закарпатті скоротилось на 12,7 млн. куб. м

Опубліковано:

За дев'ять місяців 2015 року в Закарпатській області зафіксовано падіння обсягів споживання природного газу. За цей період споживачі використали майже на 12,7 млн куб.м або на 3,6 % менше ніж за аналогічний період 2014 року. Відповідно ПАТ “Закарпатгаз” недоотримало 10,2 млн. грн тарифної виручки від встановленого держрегулятором тарифу.

В порівнянні з 2012 роком споживання газу на Закарпатті скоротилося на 25,4%, зменшившись впродовж трьох років на 194,4 млн куб.м. За цей час “Закарпатгаз” недоотримав 74 мільйона гривень доходу.

Розподіл, або транспортування природного газу – це основне джерело доходу “Закарпатгазу”. Падіння обсягів споживання призводить до значного зменшення тарифної виручки компанії, яка є основним джерелом фінансування робіт з модернізації та реконструкції газотранспортної системи, придбання необхідних матеріалів, оплати послуг, забезпечення діяльності аварійно-диспетчерських служб та встановлення лічильників газу. В свою чергу це створює дефіцит фінансування інвестиційної програми підприємства, – а це вже питання безпеки мережі в цілому

Факторів, які вплинули на різке зменшення обсягів споживання декілька. Підняття ціни на природний газ у декілька разів, і як наслідок, бажання споживачів зекономити кошти є однією з найвагоміших причин. Однак потрібно зважати і на те, що у травні 2015 року невиправдано вдвічі було зменшено норми споживання природного газу. До того ж в Закарпатській області найбільше споживають газу в побуті, а за нормами за блакитне паливо сплачує 6,1 тисячі клієнтів компанії. Тому виникли немалі спірні обсягі, які були заплановані і, ймовірно, використані споживачами, але не оплачені в тому обсязі, який відповідає дійсному споживанню.

Складне фінансове становище компанії також поглиблюється зростанням вартості основних матеріалів та обладнання, яке необхідно закуповувати для виробничої діяльності. Так, постійно зростає вартість побутових лічильників газу, металевих труб, як і ціна на газозварювальне обладнання, автозапчастини та пально-мастильні матеріали. 

“Зменшення тарифних надходжень разом з істотним підвищенням цін на основні матеріали та обладнання стали причинами скорочення у компанії ресурсів для забезпечення повсякденної діяльності з обслуговування газових мереж”, – зазначив перший заступник голови правління-головний інженер ПАТ “Закарпатгаз” Андрій Горват.

Тим не менш, незважаючи на непросте фінансове становище, ПАТ “Закарпатгаз” виконує регламентні роботи та забезпечує безаварійне та безперебійне постачання блакитного палива розподільчими газопроводами до осель клієнтів.

ПАТ “Закарпатгаз”

Про Захід