Громадські слухання в Ужгороді: містяни вимагають мораторій на продаж комунального майна

Опубліковано:

Сьогодні, 3-го червня, в Ужгороді у сесійній залі міської ради відбулися громадські слухання з приводу приватизації об'єктів комунальної власності міста на 2015-ий рік, про які нещодавно писав “Про Захід”. На початку заходу відбулася реєстрація та обрання головуючого зборами. Присутні в залі одноголосно обрали головою зборів Юрія Світлика, а секретарем − Тетяну Гуранич.

Наступним було питання обрання секретаря та членів лічильної комісії. Потому затвердили регламент зборів.

Далі попросив слово секретар Ужгородської міської ради Богдан Андріїв, який подякував ужгородцям за активну громадянську позицію. “Я хотів би, аби ваші слухання пройшли неупереджено. Наразі найбільший об'єкт, який пропонується до продажу, − це ужгородська хімчистка , ви самі бачили, в якому вона стані, і вартість її лише падає. Тобто ви будете самі раді, що такі об'єкти продаються. Я пропоную на найближчій сесії не голосувати в цілому за об'єкти, а по кожному об'єкту голосувати окремо. Цю пропозицію я винесу на голосування. Однак кошти від продажу та оренди цих об'єктів з початку року закладені в міському бюджеті. Сподіваємося, що частину з них ми продамо, а виручені кошти підуть на фінансування садків, шкіл тощо”, − наголосив Богдан Андріїв.

До речі, на питання журналісту “Про Заходу”, про те, чи має і чи буде хтось нести відповідальність за те, що низка об'єктів, зокрема, хімчистка на Білочці, утримувалися у неналежному стані, і, відповідно, виникає питання: чи не навмисно об'єкти доводяться до жахливого стану, аби потім продати за низькою ціною, Богдан Андріїв так і не відповів.

Своєю чергою, голова громадської ради при Ужгородській міськраді Олександр Перосоляк виніс пропозицію: продавати те, що руйнується і не приносить прибутку, а те, що приносить кошти − не продавати.

Виступила також і заступник директора департаменту міського господарства, начальник управління майном Ужгородської міської ради Тетяна Полтавцева, яка надала інформацію та певні роз'яснення по кожному об'єкту приватизації та відповіла на питання присутніх на зборах. Зокрема, чиновниця підтвердила інформацію про рекордно низьку орендну плату

у об'єкті за адресою Театральна, 7А. Так, приміщення площею в 118 квадратних метрів здається за 1312 гривен, а інше  − загальною площею 168 м.кв  трохи більше ніж за 2 тисячі  гривень.

Член громадської ради при Ужгородській міськраді Анастасія Бачинська повідомила, що майже 100 мільйонів гривень міських коштів знаходяться на рахунках казначейства. І отриманням цих коштів ніхто не займається. “Крім того, Ужгород має профіцит бюджету. Тобто гроші у міста є. Такий підхід, як зараз, є необґрунтованим: без реальних цифр не можна продавати об'єкти. Або, як можна в центрі міста здавати в оренду приміщення за таку ціну? Пропоную внести до резолюції пункт: переглянути ціну оренди в об'єкті на площі Театральній”, − відзначила активістка.

Член “Громадського конвенту” Василь Маняк зауважив, що перед слуханнями вони провели певну роботу, зокрема і консультації з ріелторами. Висновок: у кризовий час вартість майна падає. В Ужгороді така впала щонайменше на 50%. До того ж, методика обрахування вартості майна не є прозорою. Вже зараз понад 50 мільйонів − це профіцит бюджету. Тож недостача 25 мільйонів гривень у бюджеті − не аргумент. Продавати майно зараз буде просто злочином!” − наголосив активіст.  

Депутат Ужгородської міської ради, заступник міського голови Ярослав Шафарь запропонував розірвати договори оренди з усіма орендарями. Позаяк вони є незаконними.  “Під час передачі об'єкта в оренду, мав бути присутній хоча б один депутат міськради. Зазвичай − це голова майнової комісії. Але цього не було”, − пояснив депутат. Крім того, Ярослав Шафарь повідомив, що такої суми, як 25 мільйонів, просто не існує.

Депутат, голова “майнової” комісії Василь Гнатків додав: “На жодній передачі об'єкта, на жодному конкурсі − я не був. Також мене не повідомляють про укладання договорів оренди.

Крім того, щодо об'єктів на Театральній, то, скажу так, як висловлюються наші ЗМІ: підприємства, які орендують там приміщення, дуже схожі на Анатолія Каспєрова (колишній очільник департаменту міського господарства), ужгородського міського голови та заступника міського голови − Івана Волошина”, − повідомив депутат.

В результаті після тривалих обговорень та дискусій на громадських слуханнях одноголосно прийняли резолюцію з наступними пунктами:

Зняти з порядку денного проект рішення про продаж комунального майна.

Винести на сесію міськради проект рішення про мораторій на продаж комунального майна.

Також внесли два додаткові пункти: підготувати всі необхідні документи по об'єкту “Червона ружа”, який є пам'яткою місцевого значення, а також переглянути умови усіх договорів оренди.

Лариса Романюк, “Про Захід”

Про Захід