Цьогоріч ПАТ «Закарпатгаз» безкоштовно установить 1,9 тис лічильників газу

Опубліковано:

На встановлення безкоштовних лічильників для споживачів, які експлуатують газові плити та водонагрівачі  НКРЕКП у 2015 році виділив “Закарпатгазу” 3,3 млн грн (без врахування ПДВ).

На сьогодні понад 269 тисяч сімей Закарпатської області, а це 97,6% від загальної кількості газифікованих домоволодінь, вже обладнані лічильниками газу.  Впродовж 2011-2014 років за рахунок коштів, закладених в інвестиційну програму ПАТ “Закарпатгаз” безкоштовно встановивпонад 6,5 тис газових лічильників для побутових споживачів області.

“Лічильники, які наша компанія встановлює безкоштовно, в першу чергу будуть встановлені  в оселях тих споживачів, які використовують газові плити та водонагрівачі. Сьогодні миспрямували всі наші ресурси на виконання Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” і проводимо роботу з встановленння лічильників відповідно до сформованих графіків. Графіки встановлення лічильників є у вільному доступі і кожен наш споживач має можливість ознайомитись з ними на нашій офіційній сторінці. До речі, рівень забезпечення лічильниками газу наших споживачів, чи не найбільший в країні, адже лише 2,4 % наших споживачів споживає газ без лічильника і сплачує за встановленими державою нормами споживання”, – коментує заступник голови правління з постачання та обліку газу Денис Черненко.

Відповідно до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” від 16.06.2011 №3533-VI, усі споживачі повинні бути забезпечені безкоштовними лічильниками до 2018 року. Конкретніше: якщо у помешканні встановлена газова плита та газовий нагрівач – до 1 січня 2016 року, а якщо встановлена тільки газова плита – з 1 січня 2016 року до 1 січня 2018 року. Для споживачів, які використовують природний газ комплексно (опалення, підігрів води, приготування їжі) установка безкоштовних лічильників завершилась 1 січня 2012 року.

За умови, що витрати на встановлення безкоштовних лічильників не будуть в повному обсязі передбачені в тарифах газорозподільних підприємств, відповідно до вищезгаданого Закону України передбачено також інші джерела фінансування, зокрема із сільських, районних, обласних чи державних бюджетів або власним коштом споживачів.

Якщо споживач бажає пришвидшити процес встановлення лічильника і готовий зробити це за власні кошти, він може звернутися до компаній, які мають ліцензію та дозвіл на такий вид робіт. Проконсультуватися щодо технічних характеристик приладу обліку можна у фахівців ПАТ “Закарпатгаз” за тел. (0312) 61 94 35, або звернувшись особисто до сервісного центру Товариства.

Нагадаємо, що ознайомитись з графіком встановлення безкоштовних лічильників можна на нашій сторінці zk.104.ua  в розділі “Інформація для клієнтів”.
 

Ломакін Юрій Олексійович

фахівець із зв'язків з громадськістю

Про Захід