Литовець не зумів вивезти з України кілька десятків кілограм цінного бурштину

Опубліковано:

Пильність українських прикордонників та митників завадила громадянину Литви вивезти з України 37 кілограм бурштину. Наразі порушник залишився й без цінного каменю, і без автомобіля, на якому й намагався перетнути кордон із контрабандою.

Як повідомляє відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області, інцидент трапився на пункті пропуску “Тиса” Закарпатської митниці.  Для проходження контролю литовець обрав зелений коридор, тобто зазначив, що не перевозить нічого, що підлягає декларуванню чи обкладенню платежами. Однак машину вивели з автомобільного потоку та відправили на поглиблений огляд.

В результаті, в авто знайшли 14 мішечків із бурштином різних відтінків та розмірів. Контрабандист сховав камінь у спеціально обладнаних пустотілих просторах панелі приладів, пристосованих конструктивних ємностях автомобіля, які попередньо піддавалися розбиранню та демонтажу. Зокрема, виявлення речовини стало можливим після демонтажу ніші для рукавичок, панелі над коробкою передач та самої панелі приладів.

Литовець визнав, що бурштин належить йому та пояснив, що мав намір реалізувати його за кордоном.

Бурштин, вартість якого поки що визначається, а також автомобіль вартістю 1500 євро, вилучено на підставі порушення митного кодексу України.

Про Захід