Кілька «фальшивих» русинів у Києві вимагали автономії Закарпаття (Фото)

Опубліковано:

Схоже, розхитування ситуації в Україні проводять зі всіх можливих напрямків. До численних мітингів і гучний акцій, які нині трусять Київ, приєдналися й русини.

Русинську карту часто використовують у політичних ігрищах. Не стала винятком і нинішня ситуація в країні.

Вчора, 23 травня, під Адміністрацією Президента України відбувся малочисельний мітинг, організований однією з маловідомих русинських організацій, яка назвалася “Міжнаціональною асамблеєю Закарпаття”. Судячи з фотографій, участь у “акції” взяли з десяток людей.

Представник мітингувальників Андрій Юрик заявив, що русини Закарпаття вимагають автономії, за яку проголосували ще в 2991 році. Крім того, посилаючись на Мінські угоди, які гарантують окремим районам Донецької та Луганської областей особливий статус, Юрик стверджує, що такий статус повинна мати й Закарпатська область.

До протестуючих з Адміністрації Президента ніхто не вийшов, тож свої вимоги вони главі держави не передали.

Між тим, від “київських русинів” поспішили відхреститися русини на Закарпатті. Так, ще напередодні “акції” в Інтернеті з'явилася заява, підписана лідерами трьох русинських організацій. У ній стверджується, що русини не мають стосунку до цієї акції, вважають її провокацією і побоюються, що після неї влада, шрб уникнути повторення подій на сході України, може розпочати тиск на русинських представників.

На думку авторів звернення, подібна акції в Києва може бути вигідна лише ворогам русинів, а також Росії, яка отримає нагоду заявити про дискримінацію русинів та необхідність надання їм допомоги, провокуючи таким чином утворення ще однієї гарячої точки, але тепер вже на кордоні з Євросоюзом.

Про Захід 

Про Захід