Відома піаністка Етелла Чуприк зіграє сонати Бетховена в обласній філармонії

Опубліковано:

Що може поєднувати таких різних композиторів, як Бетховен, Йоганн Гуммель, Йоганн-Крістіан-Фрідріх Шнайдер, Томмазо Траетта? Ви не повірите, але всі вони у своїй творчості зверталися до відомої української народної пісні “Їхав козак за Дунай”. Щодо Бетховена, то у написаних ним на замовлення Андрія Розумовського квартетах звучать мелодії українських народних пісень “Ой надворі метелиця” та “Од Києва до Лубен”. Ряд козацьких пісень маестро включив також до заключної частини “Апасіонати” (Sonata No.23, Op.57) і знаменитої 9-ї симфонії, а в одній з його сонат звучить українська пісня “Одна гора високая”. Припав маестро до душі й український танець “Козачок”. Його мелодію композитор використовував у своїй творчості двічі: у 8-й сонаті для скрипки і фортепіано та в 16-й сонаті для фортепіано. 

Останній з названих творів та ще кілька інших фортепіанних сонат великого німецького композитора можна буде почути днями у Закарпатській обласній філармонії: 26 травня відбудеться восьмий концерт із циклу “32 сонати Людвіга ван Бетховена”, започаткованого солісткою Закарпатської обласної філармонії, заслуженою артисткою України Етеллою Чуприк.

Наша талановита піаністка зіграє цього разу чотири сонати: №9 (ор.14 №1) Мі мажор, №16 (ор.31 №1) Соль мажор, №25 (ор.79) Соль мажор та №27 (ор.90) мі мінор. Ведуча – Катерина  Керечанин. Початок концерту о 18.30. Воїнам АТО вхід безкоштовний.

Не пропустіть чергову зустріч із цією блискучою виконавицею та творчістю великого німецького генія!

Підготувала Таїсія Грись

Про Захід