80 тисяч закарпатців можуть відправити на Схід

Опубліковано:

 Найближчим часом на Закарпатті можуть мобілізувати до українського війська до 80 тисяч чоловіків. Але це буде у випадку оголошення військового стану. Таку цифру озвучив обласний військовий комісар Іван Васильцюн. Пише Мукачево.нет

23 липня Верховна Рада підтримала указ Президента України Петра Порошенка про часткову мобілізацію. Це вже третій етап мобілізації в українське військо за цей рік. Також було збільшено граничний вік військовозобов'язаних запасу: для рядового, сержантського і старшинського складу – до 60 років, а для вищого офіцерського складу – до 65 років.

Мобілізація на Закарпатті, як і по всій країні триватиме протягом 45 діб із дня набрання чинності указу.

Торкнеться вона, за словами обласного комісара, виключно тих, хто вже проходив службу в армії. Після отримання повістки мобілізований пройде медогляд. Якщо проблем із здоров'ям нема, то наступний етап – направлення у військову частину, де певний час відбуватиметься навчання та тренування.

Загалом на Закарпатті під мобілізацію підпадає близько 80 тисяч чоловіків. Однак наразі потреби у такій кількості військових немає.

За законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” військовозобов'язані, яким надійшла повістка військового комісаріату про прибуття для призову на збори, зобов'язані прибути на пункт у строк, зазначений в повістці. За призваними на збори та резервістами зберігаються місце роботи, посада і середня заробітна плата на підприємстві чи в організації, незалежно від форми власності.

Нині розроблено і механізм залучення до лав армії добровольців. Головні умови – аби підходив по віку, був здоровим та не мав судимостей. Далі з добровольцем підписується відповідний контракт. Згідно закону за ними також зберігається робоче місце та середня заробітна плата.

Іван Васильцюн висловив сподівання, що не доведеться залучати міліцію до пошуку людей, котрі ухилятимуться від свого військового обов'язку.

Оповіщення військовозобов'язаних проводиться виключно шляхом вручення повісток встановленого зразка особисто в руки, і в жодному разі не за допомогою телефонних дзвінків. У повістці має бути вказано час прибуття до військового комісаріату.

За неявку у військкомат за повісткою при повній або частковій мобілізації ухильникам загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн. За ухилення від призову за мобілізацією в ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років


Про Захід