В Ужгороді відбулися перші Терезіанські читання

Опубліковано:





 Королева Угорщини, Богемії, Галичини, Хорватії та Словенії, імператриця Австрії, герцогиня Парми, Мілану, Люксембургу, мама 16 дітей, а ще – один із кращих політичних діячів тогочасної Європи. Все це про Марію-Терезію (1717 – 1780).

У межах навчальної програми університетського курсу “Історії Словаччини” студенти кафедри словацької філології разом із доцентом Юлією Юсип-Якимович започаткували Терезіанські читання, присвячені реформам імператриці – представниці європейського освіченого абсолютизму.

Читання відбулися у сквері Марії-Терезії, що навпроти греко-католицького Кафедрального собору. Студенти виступали з короткими тематичними доповідями про особисте життя Марії-Терезії, її родину; реформу освіти “Ratio educationis” та роль словака Адама Коллара у її змісті; земельну реформу “Урбарій”, судову та військову реформи. Говорили також про Марію-Терезію та Андрія Бачинського в контексті історії Ужгородського кафедрального собору.

Продовжилися читання лекцією відомого мистецтвознавця Закарпаття Михайла Приймича на тему “Діяльність єпископа Андрія Бачинського та Ужгородський кафедральний собор”, проведеною безпосередньо в соборі.

Медіацентр УжНУ


Про Захід