Фулбрайтівські стипендіати із США відвідали Ужгород та розповіли, чому плагіат – корупція

Опубліковано:





Сьогодні, 25-го березня, в Ужгороді відбулося зустріч з координаторами програми обміну для науковців у рамках програми Фулбрайта та фулбрайтівськими стипендіатами.
Молоді науковці з США, які відвідали захід, розповіли про те, як їм навчається та викладається в Україні.

Американка Тріса, яка зараз викладає та проводить дослідницьку роботу у Миколаївському Чорноморському державному університеті, вчить українських студентів, якою англійською потрібно писати та яких стандартів дотримуватися, аби їх роботи друкували закордоном. Дівчина зазначила, що обрала Миколаїв через багатомовне середовище: спілкування відбувається російською, викладання у виші – українською, а її робота із студентами – англійською мовою.

Петро Раковський, який наразі студіює аспекти східноєвропейської політики та східного партнерства в Українському католицькому університеті зазначив, що це були чудові і продуктивні 7 місяців в Україні. А з того, що його найдужче здивувало, Петро відзначив відношення українських студентів до плагіату. “Деякі студенти просили написати мене якусь роботу за них англійською мовою і хотіли заплати за це гроші. Якщо чесно, то я був просто в шоці і намагався їм пояснити, що це та сама корупція”, – зауважив хлопець.

Директор програми імені Фулбрайта в Україні Марта Коломиєць зазначила, що плагіат в США – це серйозна кримінальна справа, за нього треба карати, і відраховувати з вищої школи. А власне студентам потрібно зрозуміти, що плагіат − це перші кроки до корупції.

Своєю чергою, професор Францисканського університету Стюбенвілю (Огайо, США) Олександр Січ, який наразі викладає в Українському католицькому Університеті предмет “філософія природи”, попросив українських студентів, аби вони критично сприймали деякі аспекти Заходу і не боялися це робити. “Не треба брати все сліпо із Заходу. Задавайте питання, ставте інформацію під сумнів. Українські студенти є дуже здібні, але частково від попередньої системи залишилося те, що студент не дуже критично ставляться до викладачів. Однак потрібно сперечатися, бо з цього породжується знання. Зрештою самі викладачі ще не звикли до цього. Однак потрібно весь час ставити собі виклик. Загалом, аби ситуація покращилася у вищій освіті України мають пройти системні зміни і реформи”.

“Про Захід”


Про Захід