В Ужгороді змагалися кращі маленькі мушкетери

Опубліковано:

 В “Юності” провели традиційну Дитячу лігу

В обласному центрі краю минулими вихідними завершився Закарпатський етап відкритої Всеукраїнської дитячої ліги з фехтування. Це тра­ди­цій­­ний турнір, який щороку збирає кращих фехтувальників від 10 до 13 років. У ньому взяли участь хлопчики та дівчатка з різних куточків України, а також гості зі Словаччини. Паралельно, в цей же час, старші фехтувальники захищали честь краю та держави на чемпіонаті Європи в Мариборі.

Недитяча боротьба

Діти змагалися в двох видах зброї – шпазі та рапірі. Експерти стверджують: під час організації турніру брали приклад із Європи. “В такому юному віці ми пробуємо відразу “кидати” дітей на змагання, – розповів старший тренер з фехтування СК ДЮСШ “Динамо” Сергій Горецький. – Таким чином, вони фехтують на такому рівні з дитинства і в майбутньому різні чемпіонати світу та Європи не будуть для них стресом. Вони там комфортно почуваються. І це дуже добре. Між іншим, ми брали приклад із такого роду турнірів у Польщі, Італії, Франції”.
Загалом змагалися понад 240 учасників. Між собою розіграли більше півсотні нагород – мірялися силами в кожній віковій групі. Досить непогано виступили представники Закарпаття. Так, у віковій категорії 10 – 13 років перше місце посіла ужгородка Ніколетта Корлат, третьою стала її землячка Олександра Лазаренко. У хлопців із “бронзовим” результатом фінішували наші Мартін Ваха, Владислав Попович, “срібло” здобув Ілля Діас, а переміг Василь Слов'як.
Відзначили не тільки результати закарпатських фехтувальників, а й саму організацію турніру. “Організація дуже хороша, – зізналася тренер із фехтування з Харкова Ірина Зеленцова. – Доріжок багато, діти не стоять, фехтують. Та й організатори приділяють увагу юним спортсменам”. Це все свідчить про те, що в обласному центрі Закарпаття і далі проводитимуть різноманітні змагання. Загалом хороші результати демонстрували представники Миколаєва, Харкова, Києва. Утім, як зазначив головний суддя змагань Сергій Горецький, це – дитячий турнір, якихось далекосяжних висновків робити не будуть. Самі змагання тривали три дні. Таку Дитячу лігу цього року проведуть у Львові, Одесі, Харкові та Хмельницькому. Фінальний етап відбудеться в Києві.

Словенські пригоди

Закарпатські фехтувальники демонстрували майстерність не тільки в домашній Дитячій лізі. Так, цього місяця чимало місцевих мушкетерів захищали честь України на чемпіонаті Європи серед юніорів, що відбувся в словенському Мариборі. Зокрема в складі збірної виступали ужгородці Владислава Харькова, Дарина Варфоломеєва, Артем Матевосов, Ангеліна Цимболинець. Мали поїхати більше фехтувальників й зокрема, наші олімпійські надії – сестри Рапінець та Сергій Горецький. Проте криза в державі вплинула й на спорт. Сьогодні, фактично, всі закордонні змагання спортсмени фінансують ледь не з власної кишені. Тому коштів на поїздку до Словенії вони не знайшли. А шкода. До того ж і ті хто поїхав, нагород також не здобули. Найкраще досягнення – у Владислави Харькової. У складі команди вона стала 9-ю.
Команда у складі нашої фехтувальниці, а також Інни Бровко, Юлії Свистіль і Алли Грищук поступилися збірній Італії на стадії 1/8 фіналу (33:45). Ця поразка дала можливість боротися лише за 9 місце. До честі українок, цю боротьбу вони пройшли на “відмінно”, послідовно перемігши Авст­рію (45:36), Литву (45:39), і Фінляндію (45:40). Трохи гірше виступив чоловічий колектив, у складі якого був А. Матевосов. У 1/16 фіналу команда здобу­ла перемогу над збірною Великобританії (45:35), а в 1/8 фіналу поступилася Угорщині (29:45). Тому далі боролася вже за місця в діапазоні від 16 по 9. У цій боротьбі наші хлопці спочатку здолали Португалію (45:32), далі одним уколом поступилися Німеччині (44:45) й у зустрічі за 11-те місце виграли в Чехії (45:34). Що стосується інших спортсменів, то шпажистка Влада Харькова стала лише 22-ю, поступившись у 1/16 Емілії Сесіль Борі з Данії (15:14), а Дарина Варфоломеєва стала в індивідуальних змаганнях лише 42-ю. За підсумками чемпіонату Європи серед юніорів Україна завоювала 3 “бронзи” й зайняла 8 місце в загальномедальному заліку.
Закарпатська правда


Про Захід