Чи порушується сон при зміні функції щитоподібної залози

Опубліковано:

Проблеми зі сном, такі як безсоння, можуть бути викликані багатьма різними факторами, включаючи хронічний біль, стрес, депресію. Але чи знаєте ви, що проблеми зі сном може спровокувати щитоподібна залоза?

Щитоподібна залоза відповідає за підтримання основного обміну, допомагає органам нормально функціонувати. Якщо щитоподібна залоза працює неправильно, це може спричинити багато проблем, зокрема порушувати сон. Існує два варіанти зміни функції щитоподібної залози: підвищення функції (гіпертиреоз) чи зниження її функції (гіпотиреоз). Вплив залози на сон залежить від того, як змінена її функція.

Гіпертиреоз (підвищення функції).
Цей стан призводить до прискорення обміну речовин в організмі. Симптоми включають відчуття тривоги, підвищену пітливість, роздратованість, прискорене серцебиття, що ускладнює перехід у розслаблений стан. Як результат, люди, які страждають на гіпертиреоз, можуть мати проблеми зі сном, а саме безсоння, скорочення тривалості сну. Коли стан виникає вперше, може здатися, ніби багато сил та енергії, завдяки підвищеному метаболізму. Однак це відчуття короткочасне, з часом людина почне відчувати справжню втому.

Гіпотиреоз (зниження функції).
Коли щитоподібна залоза не виробляє достатньо гормонів, це називається гіпотиреозом. Нестача гормонів призводить до уповільнення процесів у всьому тілі, внаслідок цього з’являється відчуття втоми. Для людей з таким станом навіть 7-9 годин нічного сну не зменшують постійне відчуття виснаження. Турбує постійна сонливість, слабкість.

Якщо вас турбують вище перераховані скарги, приходьте на консультацію.

Нагадуємо, що ми пропонуємо провести УЗД діагностику щитоподібної залози та репродуктивної системи в пакеті «Жіноче здоров’я», який включає УЗД щитоподібної залози та УЗД органів малого тазу. Вартість послуги 400 грн.

Дізнайтеся про доступний час консультації вже сьогодні. Пишіть через особисті повідомлення у месенджер або на Viber за номером: 099 268 70 28.

Телефонуйте за номером: 067 375 60 50.

Закарпатська Ендоклініка

Про Захід