Благодійний Миколай: до яких акцій можна долучитися, аби закінчити рік добром (Фото)

Опубліковано:

Новорічно-різдвяні свята вже звично для нас стають тим часом, коли хочеться створити диво не лише собі, а й ближньому. Тому закарпатці щороку все активніше цікавляться різноманітними благодійними акціями, що проводяться до дня св. Миколая, Нового року та Різдва. «Про Захід» зібрав для вас п’ятірку заходів, долучившись до яких, ви зможете зробити новорічні свята трохи веселішими, теплішими та добрішими.

«Лист св. Миколаю»

Цю акцію ще з 2018 року проводить в Ужгороді волонтерка Тетяна Яртим. Вона опікується людьми похилого віку, котрі проживають в міському територіальному центрі соціального обслуговування в мікрорайоні «Шахта» і щороку перед святами приходить до них із пропозицією написати свого листа святому Миколаю. «Далі я акуратно переписую листи стареньких, нумерую їх і виставляю на свою сторінку у «Facebook», – розповідає Тетяна. – Цим постом діляться мої знайомі, і ми разом збираємо подарунки для стареньких, виконуємо їхні бажання. Це не важко зробити, бо ці бажання, як правило, дуже скромні». Цього року таких листів 39. Тетяна шкодує, що не змогла особисто прийти до терцентру і почути прохання його мешканців – через карантин до закладу не пускають сторонніх осіб. Тому листи їй передали працівники терцентру. Долучитися до збору подарунків ви можете, зайшовши на сторінку Тетяни Яртим у «Facebook» і обравши там листа тієї людини, бажання якої ви можете втілити. Збір триває до 18 грудня – а вже 19-го подарунки повезуть до адресатів.

«Пробіжи – допоможи»

Стати помічником св. Миколая можна буде і під час уже традиційного благодійного забігу «Пробіжи – допоможи», який от уже вшосте організовує бігова спільнота «Uzhhorod Running Club». Як розповіла співорганізаторка заходу Уляна Кононенко, учасникам, як і раніше, запропонують здолати дві дистанції: на 2 км та 6 км – тобто для тих, хто менш підготовлений, і більш досвідчених учасників. «19 грудня о 14.00 ми чекаємо всіх бажаючих на старті на площі Театральній (учасників просимо прийти трохи раніше для того, аби зареєструватися), – розповідає Уляна Кононенко. – Захід цей спрямований на пропаганду здорового способу життя, але головною його метою є збір коштів на лікування маленької ужгородки Кіри Зайцевої, котра бореться з гострим лімфобластним лейкозом. Минулого року під час забігу нам вдалося зібрати близько 24 тисяч гривень, які ми передали на лікування дівчинки Насті. Цього року сподіваємося, що зберемо для Кіри не менше».

Організатори заходу звертають увагу, що цьогоріч учасниками благодійного забігу зможуть стати лише ті, хто під час реєстрації підтвердить вакцинацію від коронавірусу. Кожен учасник отримає номер, магнітик та симпатичну медаль, а переможці забігу – ще й призи від партнерів заходу.

Допомога дитячим будинкам від волонтеріату УжНУ

Ужгородський національний університет також уже кілька років до Дня св. Миколая творить маленькі дива для дітей, які виховуються в дитячих будинках. Викладачі та студенти збирають одяг, солодощі, фрукти та іграшки. Однак цьогоріч, як розповіла спеціаліст Центру інновацій та розвитку УжНУ Марина Сташина-Неймет, формат допомоги буде трохи іншим – волонтеріат УжНУ вирішив приділити увагу діткам з інвалідністю, котрі виховуються в Обласному будинку дитини в Сваляві та Чинадіївському дитячому будинку. «Ми контактували з керівниками цих закладів, дізнавалися про потреби діток, тому знаємо, що їм потрібні якісні іграшки та розвитковий матеріал для навчання, комунікації та формування корисних навичок, – каже Марина Сташина-Неймет. – Саме тому ми збираємо кошти на закупівлю цих іграшок. Долучитися до збору може будь-хто – не лише студенти чи викладачі УжНУ. Благодійники можуть перерахувати гроші на картку, номер якої можна знайти на сторінці Волонтеріату УжНУ на «Facebook», або самому обрати іграшку зі списку, придбати її і принести в ректорат УжНУ на площі Народній, 3 та залишити в охоронців (вони попереджені і теж активно нам допомагають)». Збір коштів та подарунків у цій акції триватиме до 17 грудня.

Збір 1700 подарунків для дітей та літніх людей

Амбітну задачу зібрати 1700 коробок із новорічно-різдвяними подарунками поставив перед собою цієї зими благодійний фонд «Сім’я Христа». Як розповідає співорганізатор акції Рудольф Балажинець, команда волонтерів фонду збирає різдвяні подарунки вже кілька років поспіль. Минулого року вдалося зібрати 1375 пакунків, цього року організували одразу 5 зборів, аби загалом зібрати 1700 пакунків із подарунками. «Це працює так: ми у сомережах оголосили 5 зборів: перший – для мешканців будинків для літніх людей у Виноградові, Лютій, Ясіні; другий – для особливих діток з інтернатів у Виноградові, Мукачеві, Вільшанах; третій – для найменших (0-5 років), вихованців Обласного будинку дитини в Сваляві; четвертий – для 188 вихованців школи-інтернату в  смт. Великий Бичків; п’ятий – для дітей, що виховуються у так званих сім’ях під ризиком, – розповідає Рудольф Балажинець. – Кожен, хто бажає допомогти, може написати у коментарях, скільки подарунків він може підготувати і для якої категорії. Готові запаковані пакунки благодійники приносять нам у зазначені місця. 17 грудня ми підрахуємо всі подарунки, і, якщо їх не буде вистачати, оголосимо додатковий збір. Розвозити пакунки будемо у навколоноворічні та різдвяні дні. Про всі деталі благодійної акції можна дізнатися на нашій сторінці «Family of Christ- Ukraine» у «Facebook»».

«Купи зустріч – подаруй дитині свято»

Закінчити цю статтю ми хотіли дуже популярною акцією «Купи зустріч – подаруй дитині свято», яку 12 років поспіль проводить благодійний фонд «Подаруй дитині свято». Суть її проста: учасники виставляють себе «на продаж», а інші учасники можуть купити цю зустріч, беручи участь у аукціоні. Минулоріч в якості людей-лотів виступили понад 700 осіб, за зустріч з ними «покупці» розщедрилися на близько 450 тисяч гривень.

Однак цьогоріч популярна акція не відбудеться – про це повідомив її співорганізатор Роман Півкач. І справа не в забобонах щодо 13-го року проведення, а в тому, що коштів, зібраних з минулорічного аукціону, вистачить і на цьогорічні подарунки для дітей. «Через карантинні обмеження ми не встигли втілити в життя усі плани щодо допомоги закладам, якими ми опікуємося, – розповів Роман Півкач. – Це стосується більш масштабних закупівель реабілітаційного обладнання та обладнання для майстерень, адже ми тепер намагаємося більш конструктивно витрачати кошти на те, що буде приносити користь дітям протягом тривалого часу. Це не значить, що традиція зустрічей зникне, ми її просто відтерміновуємо. Бо ж інтернатним закладам потрібна наша увага не лише перед Новим роком, а протягом усього часу. Думаю, ми ще знайдемо, чим здивувати учасників спільноти «Купи зустріч – подаруй дитині свято». Поки ж хай вони просто знають, що без подарунків і свята ми дітей в інтернатах цьогоріч точно не залишимо».

Тетяна ЛІТЕРАТІ, «Про Захід»

Про Захід