Зсув ґрунту на трасі у Лазещині: історія ліквідації

Опубліковано:

Земля буквально пішла з-під ніг – у лютому цього року внаслідок рясних дощів на 205 км ділянці дороги Н-09 Мукачево-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ-Львів висипалася кам’яна кладка низової підпірної стінки. Висота її складала 6 метрів. Внаслідок цього відбувся зсув ґрунту та закол асфальтного покриття по осі проїзної частини. Нагадаємо, що тоді рух у цій ділянці був частково обмежений однією смугою руху.

У кінці березня на ділянці зсуву обвалилося покриття проїзної частини – фактично зруйнованою була ціла смуга руху. Для забезпечення тимчасового проїзду вантажного транспорту проїзд був розширений за рахунок кювету.

Протягом весняних та літніх місяців 2024 року фахівці Служби відновлення спільно з підрядною організацією виконували роботи з відновлення дороги та будівництва підпірної стінки, яка складається з кількох секцій. Тож були виконані наступні заходи:

  • влаштування низової підпірної стіни – бетонування фундаменту та армування;
  • влаштування верхньої частини підпірної стіни;
  • гідроізоляція тіла підпірної стіни, влаштування дренажних труб;
  • розбір дорожнього покриття на ділянці зруйнованої підпірної стіни та влаштування нового дорожнього одягу.

Всі роботи виконувалися при наявності необхідних дорожніх знаків та огороджуючих бар’єрів.

Нині проїзд двома смугами дорогою Н-09 у селі Лазещина відновлено, та ситуація вкрай непроста.

Шлях Н-09 Мукачево-Рахів-Богородчани-Івано-Франківсь-Рогатин-Бібрка-Львів проходить чи не через всю область і з’єднує Закарпатську та Івано-Франківську області. Він же приймає на себе значну частину вантажопасажирських перевезень не тільки з сусідніх областей, але й з Румунії і Угорщини.

Також з початком повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України на дорозі значно збільшилась інтенсивність дорожнього руху, вантажопотоку – на різних ділянках дороги Н-09 від 9000 до 20000 автомобілів на добу.

До слова, ще цей шлях неодноразово зазнав значних руйнувань та пошкоджень, зокрема під час повеней у 1998, 2001, 2008, 2010 роках, а надто ділянки дороги у межах Рахівського району.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області

Про Захід