Пласт Ужгород повідомляє, що ужгородські пластуни вирушили на україно-словацький кордон за Вифлеємським вогнем миру.
Вифлеємськиий вогонь миру — щорічна міжнародна скаутська акція приурочена до святкувань Різдва Христового.
Її підтримують тисячі скаутів по всьому світу з 1988 року. Вперше вогонь потрапив до України в 1992 році, як окрема ініціатива пластунів. А зараз це одна з найбільших акцій, яка об’єднує Україну від Закарпаття до Донбасу.
Її ідея проста — єднання, братерство та мир.
А Світло вогню є символом випромінювання добра, душевного спокою.

Передача віфлеємського вогню – традиція, яка була започатковано ще 1986 році австрійською телекомпанією ОRF і одразу знайшла підтримку у скаутів, які почали поширювати його Європою.
Щороку впередача вогню відбувається в Австрії, куди з’їжджаються скаути з різних країн, щоб відвезти вогонь додому.
Щороку вогонь запалюють у місці народженні Ісуса Христа під Срібною зіркою. Запалює його австрійська дівчинка, яку обирає телекомпанія ORF. Дівча має бути відомою своєю громадською активністю. Вона й запалить вогонь, який перевезуть до Австрії, де щороку в іншому місті відбувається дійство передачі його скаутам.
Цьогоріч це мало відбутися у Зальцбурзі. Але, на жаль, через пандемію, все пройшло в режимі онлайн.
Кожна країна мала свою білу свічку, на якій був зображений національний прапор. Коли запалювали свічку певної країни, то в ефірі з’являвся презентаційний ролик тієї держави, – розповіла Тетяна Гемон, писарка станиці Ужгород.
Як це нині відбувалося – у трансляції Пласт Ужгород:
Ми першими на Україні отримали живий віфлеємський вогонь, запаливши його від свічки словацьких скаутів.
Наша основна мета – виконати ту місію, яку несе в собі вогонь миру. Подарувати дух різдва людям, які з різних причин не можуть його зустрітися вдома, – констатує Тетяна.