Ця пара навесні підкорила ужгородського слухача "Українськими акварелями" – програмою із творів Миколи Лисенка, Максима Березовського, Юрія Мейтуса та інших відомих вітчизняних композиторів. Яскрава, віртуозна гра, цікавий репертуар (багато творів рідко виконуються на наших сценах), оригінальне аранжування – це було справжнє музичне свято. Дивуватися нічому: творчий дует Лідії Футорської та Сергія Хоровця добре знаний не лише в Україні, а й у багатьох країнах Європи.
І от 3 листопада ужгородці знову матимуть змогу насолодитися творчістю цих талановитих виконавців: львів'яни Лідія ФУТОРСЬКА (скрипка) та Сергій ХОРОВЕЦЬ (баян) презентують нам свою програму "На перехресті культур". У концерті візьме участь камерний оркестр Закарпатської обласної філармонії. І цього разу ми побачимо Сергія Хоровця за диригентським пультом. Програма цікава і дуже різнопланова: "Турівські пісні" Л.Колодуба, "Нігун" із циклу "Баал шем" Е.Блоха, "Сюїта Св.Павла" Г.Холста, "Musica slovaca" І.Зеленки, "Libertango" А.П'яццоли, "Maly koncert polski" Б.Ковальскі, "Танець з шаблями" А.Хачатуряна та "Фантазія-Кармен" П.Сарасате. Ведуча – музикознавець Наталія ПІЦУР. Початок концерту о 18.30.
Лідія Футорська та Сергій Хоровець почали виступати в дуеті з 2012 року, хоча в обох за плечима цілком успішні сольні кар'єри. Вона – багаторазовий лауреат міжнародних конкурсів. Концертувала у Польщі, Словаччині, Угорщині, Австрії, Німеччині, Італії, Швеції, Азербайджані. Співпрацювала із більшістю симфонічних та камерних колективів України. Учасниця міжнародних фестивалів "Віртуози", "Контрасти" (Львів), "Kharkiv contemporary" (Харків), "Bach-fest", "Organum" (Суми), "Kubinska hudobna jesen" (Словаччина); "Brunoever" (Польща), "Дні Львова у Кракові", "Житомирська музична весна".
Щодо Сергія Хоровця, то він після закінчення Національної музичної академії ім.П.Чайковського пройшов артистичне стажування у Варшавському Музичному університеті. Учасник міжнародних фестивалів в Україні та за кордоном. Працював як головний диригент оркестру Рівненської філармонії, співпрацював з оркестрами Дніпропетровська, Запоріжжя, Херсону, Івано-Франківська, Львова, Бялостоку (Польща), Slovak Sinfonietta (Словаччина). Виступав з багатьма видатними солістами: К.-А.Кулькою, О.Крисою, Ольгою та Наталією Пасічник, Й.Єрмінем, В.Неселовським. Є ініціатором та диригентом проекту "На перехресті культур Галичини" під егідою Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку. На даний час – запрошений диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.
Таїсія Грись