Керівник Закарпаття Василь Губаль зустрівся з офіційними спостерігачами ОБСЄ на позачергових виборах народних депутатів України
Голова Закарпатської облдержадміністрації Василь Губаль провів зустріч із Карен Бенедикт Скіппер та Джоном Майклом Лендрі – довгостроковими спостерігачами від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі на позачергових виборах народних депутатів України, що відбудуться 26 жовтня 2014 року. Виданню “Про Захід” повідомила прес-служба Закарпатської ОДА
На першій, радше ознайомчій, зустрічі, представники ОБСЄ запитали керівника краю про роль ОДА у виборах. Василь Губаль чітко окреслив засади: по-перше, обласна влада повинна не втручатися у процес, якщо він проходить без порушень, які потребують реагування в межах повноважень. Очільник області наголосив: “Ми не розглядаємо у своїй діяльності можливим використання адмінресурсу”. По-третє, вибори, акцентує голова ОДА, мають пройти максимально прозоро. У цьому, вважає керівник краю, важлива роль усіх спостерігачів, а також і членів комісій, і є сподівання, що працюватимуть люди з досвідом та, головне – відповідальні. Наразі ж суттєвих нарікань на процес, відзначив Василь Губаль, у регіоні немає – грубих порушень виборчого законодавства, які б ставили під сумнів законність виборів, не траплялося.
“Що ж до власне організації виборчого процесу. то, на мою особисту думку, проблема в тому, що дуже мало відведено часу” – сказав Василь Іванович. Пані Скіппер та пан Лендрі ж, своєю чергою, розповіли, що готують кілька звітів стосовно виборчого процесу у краї. Пан Джон Майкл зазначив, що має приємність працювати у Закарпатті – відносно спокійному регіоні, бо ж уже отримав непростий досвід під час попередніх місій у Харкові. Спостерігач сподівається, що найзахідніша область таки матиме імідж якнайбільш європейської, і вибори пройдуть у відповідності до законів України і міжнародних норм. “Посланці” ОБСЄ також наголосили: “Ми – лише спостерігачі, ми не виборча міліція!”, маючи на увазі, що покликані передовсім фіксувати, а не усувати порушення. Своєю чергою, голова ОДА попросив повідомляти про усі негаразди, які можуть виникнути до виборів, з тим, аби обласна державна адміністрація могла вплинути – звісно, у межах своїх повноважень.
Під час зустрічі з Василем Губалем закордонні гості цікавилися також про практику проведення політичних мітингів у краї, про ґендерну ситуацію під час виборів, про активність антимайданівських/проросійських угруповань та про забезпечення прав нацменшин у процесах проведення виборів.
Василь Губаль відповів на питання й висловив сподівання, що у представників ОБСЄ залишаться якнайкращі враження – як про Закарпаття загалом, так і щодо проведення у нашому краї виборів, які, є надія, відбудуться згідно з законом і прозоро.