12 військовим присвоїли звання «Герой України» (Список)

Опубліковано:

​​Президент України Володимир Зеленськмй підписав указ про присвоєння звання «Герой України» 12 українським військовим.

Наші Герої України:

🇺🇦Герус Андрій Андрійович, старший лейтенант. Збив ворожий Іл-76 над Кропивницьким, не допустив висадку російського десанту.

🇺🇦Красильников Дмитро Сергійович, командир оперативно-тактичного угруповання «Північ». Дві доби відбивався від безперервного штурму, рятуючи людей і техніку. Не пустив ворога на Харків з Луганської області.

🇺🇦Круглов Андрій Миколайович, підполковник. Вивів підрозділ ЗРК «Бук» з-під ударів ворога й особисто знищив два російські гелікоптери та один літак.

🇺🇦Мостовий Олександр Володимирович, полковник. Під Васильковом збив російський Іл-76, а також два гелікоптери Мі-24, чим не допустив висадку десанту з озброєнням.

🇺🇦Содоль Юрій Іванович, генерал-лейтенант. У боях за Волноваху вивів людей з-під удару ворога та організував успішний контрнаступ. Обороняє Маріуполь.

🇺🇦Хорошун Едуард Миколайович, полковник медичної служби. Особисто організував оборону військово-медичного центру в оточенні та проводив евакуацію поранених.

Нагородженні посмертно:

🇺🇦Вагоровський Едуард Миколайович, підполковник. Загинув, виводячи авіацію з-під ракетного удару. Дав можливість іншим піднятися в повітря. 

🇺🇦Коломієць Дмитро Валерійович, майор. Був збитий літаком ворога, відволікаючи на себе вогонь ворожої авіації, щоб рятувати побратимів. 

🇺🇦Матуляк Геннадій Васильович, підполковник. Знищив скупчення техніки ворога під Гостомелем.

🇺🇦Мовчан Віталій Анатолійович, лейтенант. У протиповітряному бою знищив два літальні апарати ворога.

🇺🇦Оксанченко Олександр Якович, полковник. Загинув у повітряному бою, відволікаючи на себе ворожу авіацію.

🇺🇦Радіонов Вʼячеслав Денисович, старший лейтенант, Київщина. Допоміг повному складу літаків бригади піднятися у Василькові та врятуватися від ракетного удару.

Про Захід