Звернення фракції «ЄС» у Закарпатській облраді щодо неприпустимості покривання злочинів представників влади

Опубліковано:

Фракція «Європейська Солідарність» у Закарпатській обласній раді виносить на розгляд депутатів проєкт звернення до органів центральної влади з вимогою стосовно неприпустимості покривання злочинів представників влади та негайного звільнення держслужбовців, які до цього причетні.

Останнім часом українське суспільство сколихнула низка гучних скандалів за участю представників діючої влади, народних депутатів, очільників відомств, які засвідчили факти серйозних зловживань з боку влади, вибіркове правосуддя та використання закону як інструменту боротьби з політичними опонентами.

Скандал з оприлюдненням відео з камери поліцейського Сергія Петрика не лише підтвердив підозри про скоєння народним депутатом від «Слуги народу» Олександром Трухіним ДТП та спроби керівництва держави і правоохоронних органів приховати цей злочин, а також висвітлив системну проблему нинішньої влади – її глибоку корумпованість. І народні депутати України, і журналісти заявляли про існування у фракції «Слуги народу» у Верховній Раді України практики підкупу народних депутатів України через виплати їм незадекларованих коштів у «конвертах». Гроші, якими так вільно розпоряджався Трухін, з великою імовірністю є частиною таких виплат – на що також вказують і його колеги з парламенту, і журналісти.

Однак і цей злочин влада ігнорує.

Досі ніхто не поніс відповідальність і за те, що з серпня 2021 року справа Трухіна не розслідувалася, що керівники МВС, ДБР Денис Монастирський і Олексій Сухачов вчиняли дії, які однозначно можна трактувати як приховування злочину і покриття винних у вчиненні злочину.

Тим не менше, у грудні 2021 року президент Зеленський з порушенням процедури підписав указ про призначення директором ДБР Олексія Сухачова. Останній, виконуючи обов’язки директора ДБР, відомий не лише своєю участю у справі Трухіна, а й бездіяльністю у розслідуванні провадження зі зриву операції «Авеню» (т.зв. справа ПВК «Вагнер»), участю у фабрикації політично мотивованих кримінальних проваджень проти Петра Порошенка та підозрою у вчиненні інших службових злочинів. Як бачимо, це не стало перешкодою для його призначення директором ключового правоохоронного органу, з річним бюджетом в 2,68 млрд.грн.

Гучно заявлене «скасування депутатської недоторканності» у виконанні «слуг» виявилося фікцією. Адже перелік «недоторканних» з числа представників влади не обмежується Трухіним.

У вересні 2020 року помічника народного депутата від «Слуги народу» Олександра Юрченка спіймали на хабарі. За версією слідства, Юрченко в завуальованій формі попросив надати йому через посередника, свого помічника неправомірну вигоду в сумі 13 тисяч доларів за внесення пропозицій до законопроєкту «Про управління відходами» і надалі 200 тис. дол. для підкупу нардепів-членів відповідного комітету. Але Юрченко, які раніше, – народний депутат від «Слуги народу» і спокійно ходить на засідання ВРУ.

Народний депутат від «Слуги народу» Євгеній Брагар потрапив у скандал за порушення прав водіння, його запідозрили в керуванні авто під наркотиками. І знову – жодного результату. Натомість покарали поліцейських, які його затримали.

Заступник глави Офісу Президента Олег Татаров був звинувачений в НАБУ в отриманні хабаря і фальсифікації документів. За нього Офіс Президента розпочав справжню війну з НАБУ і, як наслідок, Татаров досі на посаді.

Повне нехтування законом, ігнорування обіцянок, даних виборцям вищими посадовими особами, стає нормою поведінки і на нижчому управлінському рівні. І вже міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет дозволяє собі видавати волюнтаристський наказ про оголошення повторних виборів президента Національного університету «Києво-Могилянська академія» тільки тому, що йому не сподобався вибір університету.

Ми, представники Закарпатської обласної ради, попереджаємо, що така бездіяльність влади, приховування злочинів, відверте ігнорування фактів злочинних дій високопосадовців, політичне прикриття народних депутатів зі «Слуги Народу» – це шлях до масових протестів і делегітимізації влади.

Ми вимагаємо негайного прийняття кадрових рішень: звільнення з посад міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, директора ДБР Олексія Сухачова, міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова.

Про Захід