Зловмисник за допомогою DeepFake видав себе за Кличка і провів переговори з мерами Берліна та Мадрида

Опубліковано:

З фейкової поштової адреси під іменем очільника Києва Віталія Кличка зловмисники розіслали лідерам європейських столиць запити на спілкування в Zoom. Мери Берліна та Мадрида погодилися на розмову і провели її з невідомим. Віталій Кличко заявив, що це була інформаційна спецоперація росії, яка веде війну по всіх фронтах. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Ворог не вгамовується і веде війну по всіх фронтах – зокрема, з дезінформації, з дискредитації українських політиків. Щоб розсварити з європейськими партнерами, щоб Україні не допомагали.
Вчора нібито від мого імені мерам кількох європейських столиць з фальшивої поштової адреси розіслали запити на спілкування через ZOOM. Оскільки наші друзі реагують оперативно і підтримують нас, мери Берліна та Мадрида погодилися на розмову. І за допомогою технології DeepFake з ними говорив зловмисник, видаючи себе за Кличка”, – заявив Віталій Кличко.

Він закликав правоохоронців розслідувати інцидент.

“Переконаний, правоохоронці повинні розслідувати таку “діяльність”. Якщо треба – залучити іноземних фахівців”, – зазначив мер столиці України.

А також повідомив, що гібридна війна, дезінформація з боку росії – одна з тем панельної дискусії, в якій він з братом Володимиром Кличком мають брати участь на саміті НАТО в Мадриді наступного тижня.

Про Захід